Image Alt

Pełny Program

Strefa Warsztatów Piwowarskich

Na piwowarów i to nie tylko domowych, a także na tych którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o warzeniu piwa, tradycyjnie czekać będzie Strefa Warsztatów Piwowarskich. Zobaczymy w niej prezentację sylwetek znanych piwowarów domowych, którzy obecnie związani są z browarami rzemieślniczymi, o tajnikach piwowarstwa porozmawiamy z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych i sklepów piwowarskich. Będą panele degustacyjne pod okiem specjalisty, codzienne pokazy warzenia piwa przy stoisku Twój Browar i stoisku PSPD, testy na daltonizm smakowy i otwarte wykłady. Nie zabraknie spotkań z piwowarami domowymi: w tym roku przyjedzie ich około stu. Co ciekawego przywiozą ze sobą? Przyjdź i się przekonaj.

 

Strefa Turystyki Piwnej

Częścią Festiwalu jest Strefa Turystyki Piwnej, czyli prezentacja ciekawych miejsc związanych z piwowarstwem, gdzie oprócz dobrego piwa znajdziemy przyrodę, przygodę i piękne widoki. W tym roku na stoiskach będą ciekawe propozycje zarówno z Polski, jak i z zagranicy: będzie można zapoznać się m.in. z ofertą Piwnego SPA czy Muzeum Piwowarstwa i dowiedzieć się czegoś na temat wycieczek szlakiem berlińskich piw kraftowych. Ponadto w planach są turystyczne atrakcje poza samą Strefą takie, jak gry organizowane przez Twierdzę Kłodzko oraz panel na scenie festiwalowej o niemieckiej turystyce piwnej.

 

Scena Piwno-Kulinarna

To miejsce spotkań piwowarów, blogerów, kucharzy, osób związanych z szeroko rozumianym browarnictwem, zarówno amatorów, jak i specjalistów. Postarają się pokazać bogatą kulturę produkcji i spożywania piwa, będą rozmowy z ciekawymi gośćmi, liczne konkursy i pokazy, a naszym przewodnikiem będzie Jakub Bartoszewicz. W programie Sceny Piwno-Kulinarnej jest m.in. piątkowy panel dyskusyjny „Kobiety w piwowarstwie rzemieślniczym w Polsce i na świecie”. Poprowadzi go Tomek Kopyra, znawca i smakosz piwa, wideobloger, piwowar domowy, sędzia na międzynarodowych konkursach piwnych, twórca największego i jednego z najbardziej popularnych kanałów na YouTube o piwach rzemieślniczych blog.kopyra.com. Na jego pytania odpowiadać będą Herlinda Heras, piwna edukatorka z Sonoma State University, Marta Jankowska (właścicielka browaru z San Diego działająca w Pink Boots Society, organizacja non-profit działającej na rzecz rozwoju i edukacji kobiet w piwowarstwie) i przedstawicielki polskiej sceny piwnej. W sobotę odbędzie się Live Beer Blogging, podczas którego Tomek Kopyra oraz blogerzy Simon Martin z Wielkiej Brytanii i Martin Voigt z Austrii wezmą pod lupę ciekawe pozycje z browarów uczestniczących we WFDP. Tego samego dnia poznamy zwycięzców festiwalowych konkursów. W niedzielę na Scenie Piwno-Kulinarnej zaprezentuje się Dolnośląskie Stowarzyszenie Browarów Rzemieślniczych. Wieczorami rozbrzmiewać tu będzie dobra, klubowa muzyka.

 

Piknik Kulturalny Co Jest Grane 24

Po raz pierwszy przy okazji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa zapraszamy wszystkich uczestników na Piknik Kulturalny Co Jest Grane 24.

Będzie to wspaniała trzydniowa strefa kultury, o charakterze piknikowym, z koncertami, spotkaniami z artystami, rozbudowaną strefą aktywności dla dzieci i rodziców. Ideą pikniku jest najlepsza kultura dostępna dla każdego i w każdym wieku. Co Jest Grane 24 promuje polskich artystów, dlatego podczas festiwalu zagrają tylko polskie zespoły. Wśród nich zobaczymy m.in.: Anitę Lipnicką, L.U.C. z projektem GOOD L.U.C.K., KAMP!, Albo Inaczej i goście: Ralph Kamiński, Eldo, Rosalie., Te-tris, Piotr Zioła i innych

Każdego dnia na plenerowej scenie zagramy po dwa lub trzy koncerty naszych rodzimych, ambitnych gwiazd. Oprócz strefy muzyki zapraszamy do strefy spotkań z artystami w piknikowym newsroomie, w którym po każdym koncercie odbędzie się podpisywanie płyt oraz rozmowy z artystami. 

W sobotę i niedzielę (9 i 10 czerwca) dzieci wraz z rodzicami będą mogły spędzić aktywnie czas w specjalnie dla nich przygotowanej strefie. Wśród atrakcji znajdą się m.in.: warsztaty czytelnicze z aktorką Edytą Jungowską, spotkanie z Adamem Wajrakiem – dziennikarzem i autorem książek przyrodniczych, warsztaty z ozdabiania papieru przygotowane przez Muzeum Pana Tadeusza, strefa gier planszowych, a także coś dla ciała, czyli specjalny tor jazdy na wrotkach, rozgrywki w badmintona i frisbee z nagrodami.

Dla dorosłych uczestników, oprócz koncertów przygotowaliśmy specjalną strefę mody, w której będzie można znaleźć wyjątkowe kreacje stworzone przez młode polskie marki.

 

Szczegółowy program godzinowy wkrótce!