Image Alt

Historia

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to obecnie największa w Polsce i jedna z największych w Europie impreza promująca oryginalne i niepowtarzalne piwa z małych oraz średnich browarów polskich i zagranicznych.

Już sama nazwa Festiwalu gwarantuje, że biorąc w nim udział spotkasz się z najlepszymi przedstawicielami trunku o nazwie „piwo”, a smaki jakie na nim znajdziesz zaskoczą Cię swoją różnorodnością i zachęcą do dalszego poznawania tego arcybogatego świata – świata dobrego piwa.

Ale Festiwal to nie tylko degustacje. Odmieniamy tu „piwo” przez wszystkie przypadki: opowiadamy o jego historii, gatunkach, stylach, uczymy jak warzyć je samemu, zapraszamy do kuchni by pokazać, że może być trunkiem równie szlachetnym i eleganckim jak wino.

Historia Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa sięga 2010 roku. Jego inicjatorkami są Joanna Boś, organizator imprez w Centrum Kultury „Zamek” oraz Agnieszka Wołczaska-Prasolik, twórczyni Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich. Zetknięcie pasji, doświadczenia, chęci stworzenia czegoś wyjątkowego i lawiny pomysłów sprawiło, że w ciągu kilku lat z lokalnego święta smakoszy piwa Festiwal wyrósł na wydarzenie, które zdobyło renomę nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami – przyjeżdżają do nas uczestnicy oraz wystawcy z sąsiednich krajów, takich jak: Litwa, Łotwa, Czechy, Niemcy.

 

Cztery pierwsze edycje Festiwalu odbywały się przy Zamku Leśnickim – siedzibie Organizatora – wrocławskiego Centrum Kultury „Zamek”. Ze względu na rosnącą popularność Festiwalu, z roku na rok zwiększającą się liczbą gości i wystawców, w roku 2014 zdecydowaliśmy się przenieść Festiwal na esplanadę Stadionu Wrocław. Zmiana lokalizacji pozwoli nam znacznie poszerzyć ofertę stoisk piwnych, handlowych, gastronomicznych, a także rozszerzyć program, dzięki któremu kultura picia piwa i wyszukanego jedzenia dotrze do jeszcze większego grona odbiorców.

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.