Image Alt

Strefa Turystyki Piwnej

To jest Tomek.

Tomek prowadzi świetny blog podróżniczy Piwne Podróże, bywalcy naszego Festiwalu znają go bardzo dobrze, od lat dzieli się z nami swoimi wrażeniami z podróży piwnymi szlakami.
Prezentujemy cykl opowieści po ciekawych miejscach związanych z piwem, polecanych przez Tomka.

WFDP  WFDP  WFDP  WFDP  WFDP  WFDP WFDP  WFDP  WFDP WFDP  WFDP  WFDP  WFDP  WFDP  WFDP  WFDP  WFDP  WFDP   WFDP  WFDP  WFDP WFDP 

Browar Miedzianka

Weekend bez masowych imprez, bez kina, bez teatru warto spędzić aktywnie korzystając z otwierających się restauracji. Mieszkańcy Wrocławia i miłośnicy Dolnego Śląska powinni czym prędzej ruszyć śladami Filipa Springera („Miedzianka. Historia zanikania”) do Miedzianki. Miedzianka, wcześniej Kupferberg, właściwie zniknęła z powierzchni ziemi. Pozostał piękny widok na Rudawy Janowickie. Choć miasta nie ma, to od 2015 roku z ogromnym powodzeniem działa tam browar. Jeden z tych, do których warto jechać specjalnie, nie tylko przy okazji. Zresztą sami zobaczcie moje wrażenia z kilku pobytów.

Lubicie takie miejsca?

Browar Bury

W dobie ograniczeń turystycznych i obaw o bezpieczeństwo dalszych wyjazdów warto rozejrzeć się za lokalnym browarem.

Czesi mawiają, że miasto bez browaru to nie miasto. Coś w tym jest. Rozejrzyjcie się u siebie, może niedawno powstał u Was browar, o którym jeszcze nie wiecie?

W moim mieście, tuż obok osiedla na którym mieszkam browar powstał niespełna rok temu. Browar Bury od razu rozkochał w sobie mieszkańców miasta dobrym piwem. Te kilkanaście rodzajów piwa, które pojawiły się w ciągu ostatniego roku, to może i jest klasyka piwowarstwa, ale zrobiona na bardzo dobrym poziomie. Pewnie dlatego jaworznianie tak chętnie wracają do tych piw. Tekst dotyczący Browaru Bury, który pojawił się na blogu prawie rok temu, był bardzo popularny wśród mieszkańców Jaworzna. Zresztą zobaczcie sami.

„Pij lokalnie” to nie tylko modne hasło. Jest to szczególnie istotne, bo małe browary rzemieślnicze w dzisiejszych trudnych czasach bardzo potrzebują Waszego wsparcia!

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.