Image Alt

Strefa Turystyki Piwnej

Jesteśmy entuzjastami dobrego piwa i czerpania radości, która płynie z jego promowania, odnajdywania coraz to nowego jego oblicza. W myśl zasady 3xP: Pasja, Podróż, Przygoda, chcemy aby każda lokalna działalność piwowarska, która niesie ze sobą obietnicę przeżycia tych wartości, została zauważona. Wierzymy, że promocja nawet najlepszego piwa i piwnej oferty turystycznej wymaga niestandardowych nośników komunikacji, stąd pomysł utworzenia na naszym Festiwalu Strefy Turystyki Piwnej.

To specjalnie zaaranżowane miejsce, gdzie właściciele browarów tradycyjnych, restauracyjnych, muzeów, sklepów z birofiliami, hoteli, mogą przedstawiać swoje piwne turystyczne oferty szerokiemu gronu odbiorców, poszukujących ciekawych inspiracji do podróży na najbliższy rok.

W tym roku w naszej Strefie znajdziecie informacje o:

PIWNE SPA ZAKOPANE
Krupówki 77
34-500 Zakopane
tel. 514 313 308

http://piwnespa.com/
https://www.facebook.com/piwnespazakopane

Piwne Spa to nowy, kameralny obiekt zlokalizowany u podnóży Tatr, w samym centrum Zakopanego. Meritum miejsca jest piwo i jego dobroczynne właściwości. Otóż składniki zawarte w złocistych trunkach, jak słód, chmiel i droższe świetnie odżywiają skórę, poprawiają stan zdrowia i pozytywnie wpływają na samopoczucie. Spa wykorzystuje naturalne piwo kąpielowe do przygotowania oryginalnych kąpieli piwnych w drewnianych balia. Zabiegowi towarzysz degustacja piw regionalnych oraz wyjątkowa atmosfera panująca w obiekcie. W ofercie spa znajdują się również kąpiele w winie i mleku oraz różnego rodzaju masaże. Piwne Spa w Zakopanem to doskonałe miejsce zarówno na romantyczny wieczór we dwoje jak i relaks z przyjaciółmi.

BERLIN CRAFT BEER EXPERIANCE
tel. 49 1577 9216971
email: berlincraftbeerexperience@gmail.com

http://www.berlincraftbeerexperience.com/
https://www.facebook.com/berlincraftbeerexperience

Zostaniecie oprowadzeni po złożonym i czarującym Berlinie przez najlepszego przewodnika w branży Cliftona. Podczas zwiedzania będziecie mieli okazję w niepowtarzalnych miejscach spróbować lokalnych piw rzemieślniczych wyselekcjonowanych przez Cliffa. Po drodze Cliff opowie wam o historii piwa kraftowego i berlińskiej sceny kraftowej, ale też lokalne historie, które możecie usłyszeć tylko od prawdziwego berlińczyka. Uzyskacie dogłębny wgląd w ten niszowy, rosnący ruch. Pod koniec wyprawy będziecie w stanie nie tylko rozróżnić wiele rodzajów piwa rzemieślniczego, ale też będziecie mogli głębiej zrozumieć kulturę Berlina jako całości.

TWIERDZA KŁODZKO
ul. Grodzisko 1
57-300 Kłodzko
Tel. 74 867 34 68

www.twierdza.klodzko.pl
https://www.facebook.com/TwierdzaKlodzko

Twierdza Kłodzko to jeden z najważniejszych i najbardziej okazałych zabytków Dolnego Śląska. Z jej wyższych partii można podziwiać przepiękną panoramę miasta i okolicznych gór, wewnątrz – zobaczyć dobrze zachowane ślady kultury militarnej i wystawy poświęcone historii tego miejsca, a w podziemnych labiryntach – poczuć klimat dawnego żołnierskiego życia.

Twierdza Główna położona jest na Górze Fortecznej (369 m n.p.m) w centrum miasta na powierzchni ponad 30 ha.

Historia kłodzkiej twierdzy rozpoczyna się w chwili powstania średniowiecznego drewnianego warownego grodu w X wieku, przebudowanego na murowany mieszkalno-obronny zamek władców Kłodzka aż do nowoczesnego systemu fortyfikacyjnego zaprojektowanego zgodnie z najnowszymi, jak na XVII i XVIII wiek, wymaganiami sztuki wojennej.

Obecnie Twierdza Kłodzko jest wyjątkowym zabytkiem nowożytnej architektury militarnej, wciąż jeszcze pełnym tajemnic.

PODZIEMNA TRASA TURYSTYCZNA
pawilon wejściowy – ul. Zawiszy Czarnego
tel. 074 873 64 77, 519 409 181

www.podziemia.klodzko.pl
https://www.facebook.com/PodziemnaTrasaTurystyczna/

Podziemna Trasa Turystyczna im. 1000-lecia Państwa Polskiego została wytyczona w labiryncie kłodzkich podziemi w latach 60. XX wieku. Prowadzi od ul. Zawiszy Czarnego do ul. Czeskiej u podnóża twierdzy i ma długość ok. 600 m

Powstanie podziemnych korytarzy i tuneli pod ulicami Kłodzka zawdzięczamy działalności mieszkańców, którzy od XIII do XVII wieku drążyli swoje piwnice pod budynkami Starego Miasta przede wszystkim w celach gospodarczych z przeznaczeniem ich na magazyny. 

Obecnie podczas podziemnej wędrówki można poczuć atmosferę dawnego Kłodzka: posłuchać mieszczańskiej muzyki, biesiadników w karczmie, odgłosów jarmarku, zobaczyć dawnych mieszkańców miasta – piekarza, praczkę czy kata, odwiedzić kantor kupiecki, karczmę, piekarnię, skład amunicji i katownię wyposażoną w mrożące krew w żyłach narzędzia tortur. Zwiedzający spotkają tu także zupełnie innych mieszkańców podziemi w postaci interaktywnych animowanych obrazów. Jakich? O tym warto przekonać się osobiście.

PAŁACYK ŁĄKOMIN
Łąkomin 1
66-433 Lubiszyn
Tel. 95 731 80 24

www.lakomin.pl
www.facebook.com/palacyk.lakomin

Pałacyk Łąkomin, obiekt z początku XIX w., położony jest na 8 hektarach zadbanego terenu, w samym sercu przepięknego lubuskiego lasu (25 km. od Gorzowa Wlkp.), na całkowitym odosobnieniu – 5 km. od najbliższych zabudowań. Zapraszamy Gości indywidualnych na wypoczynek, organizujemy też różnego rodzaju imprezy – integracyjne i okolicznościowe. Posiadamy wygodne pokoje, Browar Rzemieślniczy, 5 sal wielofunkcyjnych, kameralne centrum SPA, mini ZOO, strzelnice, jeziorko (możliwość wędkowania) i wiele innych atrakcji.

MUZEUM PIWOWARSTWA – PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
Szewska 2
97-300 Piotrków Trybunalski
Tel. 696 099 305

https://www.centrumedukacjibrowarniczej.pl/
http://miastopiwowarow.pl/

Muzeum Piwowarstwa w Piotrkowie Trybunalskim to miejsce, w którym krok po kroku zapoznać się można z procesem produkcji piwa i bogactwem tego trunku, a także związkami jakie łączą je z miastem.

Przechodząc przez sale wystawy, zwiedzający poznają historię piotrkowskiego browarnictwa, poczynając od czasów średniowiecza przez rewolucję przemysłową XIX wieku, a kończąc na czasach współczesnych.

Odkrywają historię unikalnego napoju Jałowca oraz jedynego na świecie piwa typu quintuple – Korda.

Na piętrze ekspozycja poświęcona została technologii produkcji piwa. W salach odwiedzający zgłębiają wiedzę o tym z jakich surowców powstaje trunek oraz bogactwie stylów piwa.

W kolejnych pomieszczeniach mogą zobaczyć urządzenia do jego wytwarzania za prezentowane w unikatowy sposób na instalacji, która jest podwieszona pod sufitem do góry nogami.  Dowiecie się , że wyrób piwa to także hobby, którym można zajmować się we własnym domu.

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.