Image Alt

FAQ

Najczęściej zadawane pytania przed WFDP 2023

Planowany termin Festiwalu to 26 (piątek) – 28 (niedziela) maja 2023.

Godziny trwania Festiwalu: piątek godz. 16.00 – 24.00; sobota godz. 12.00 – 24.00; niedziela godz. 12.00 – 20.00

Festiwal odbędzie się na terenie Tarczyński Arena Wrocław, przy Alei Śląskiej 1 we Wrocławiu.

Główne wejścia na Festiwal prowadzą przez bramę od ul. Królewieckiej oraz od ul. Lotniczej. Na teren Festiwalu dostać się będzie można również idąc aleją wzdłuż zielonego terenu rekreacyjnego.

Nie. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny. Wyjątek stanowią wybrane punkty programu. Informacje o zasadach wstępu i wysokości opłaty podane będą przy ich opisie.

Ideą Festiwalu jest promocja piwa z małych, regionalnych browarów polskich i zagranicznych, a także budowanie świadomości i kultury piwnej. Uczestnicząc w Festiwalu poznasz wiele nowych smaków piwa, dowiesz się więcej o jego pochodzeniu, gatunkach, stylach oraz o łączeniu piwa z dobrym jedzeniem.

Uczestnicy Festiwalu mogą zostać poproszeni o dowód tożsamości przy zakupie piwa. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, których pełnoletność jest trudna do określenia na podstawie wyglądu.

Dzieci mogą wejść na teren Festiwalu wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy „Strefę dzieci” zlokalizowaną przy terenach zielonych. Spożywanie piwa w tej strefie będzie zabronione.

Polecamy dojazd komunikacją miejską (tramwaje nr 3, 10, 20, 31, 33, autobusy nr 101, 102, 103, 104, 123, 127, 128), pociągiem, w ostateczności samochodem.

Do dyspozycji Festiwalu oddajemy wielopoziomowy parking (wjazd od strony alei Śląskiej) oraz parking otwarty od strony ul. Królewieckiej. Za parkowanie pobierana jest opłata wg. cennika operatora parkingu.

Opłata za parkowanie na parkingach pobierana jest wg. cennika operatora parkingów.

Nie przewidujemy darmowych próbek piwa.

Na każdym stoisku z piwem będzie można nabyć 0,2l trunku. Jest to ilość idealna do degustacji. Dzięki temu będziesz mógł skosztować wielu piw i zapamiętać ich smak, nie nadwyrężając swojego portfela.

Nabywając szkło festiwalowe: kielich, szklankę lub kufel, korzystasz wielokrotnie: piwo ze szkła smakuje lepiej, zyskujesz pamiątkę festiwalową o wartości kolekcjonerskiej – każda edycja Festiwalu (poza pierwszą) może pochwalić się innym modelem kufla i pokalu.

Na terenie festiwalu dostępne są umywalki z bieżącą wodą, w których będziesz mógł opłukać swój kufel lub szklankę przed kolejną degustacją.

Szkło festiwalowe będzie można nabyć na każdym stoisku z piwem oraz w sklepiku festiwalowym. Tam też do kupienia będą inne gadżety festiwalowe.

W kilku miejscach na terenie Festiwalu (punkty oznaczone na planie imprezy) przygotowaliśmy specjalne punkty do płukania szkła. Punkty te są samoobsługowe.

Tak, będą stoiska, na których dostępne będzie piwo bezalkoholowe wielu marek.

Podczas Festiwalu zapraszamy przed Scenę Piwno-Kulinarną, odbywać się tam będą ciekawe dyskusje, prezentacje premier piwnych, pokazy kulinarne. Polecamy szczególnie Strefę Sportów Miejskich na terenach zielonych, gdzie miło spędzicie czas. Zapraszamy również do Stref Chilloutu, gdzie będzie można w miłej atmosferze odpocząć przy dobrej muzyce. 

Jak najbardziej, materiały te mogą być ciekawą pamiątką z Festiwalu.

Tak, można, z wyłączeniem alkoholi zakupionych poza Festiwalem. Polecamy jednak potrawy i przekąski dostępne na festiwalowych stoiskach. Ich bogactwo zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta kulinarne. Jednak samodzielne grillowanie jest zabronione.

Nie przewidujemy takiego miejsca. Jednak w przypadku znalezienia zagubionych rzeczy zostaną one oddane do Biura Festiwalowego. Odebranie ich z tego miejsca będzie możliwe do końca imprezy.

W kilku punktach Festiwalu będą rozmieszczone plany z terenem Festiwalu i programem. Program znajdziecie też w festiwalowej aplikacji mobilnej, na stronie internetowej.

Plan stoisk piwnych wraz z ich ofertą dostępny jest w specjalnej aplikacji festiwalowej. Ponadto w kilku punktach Festiwalu będą rozmieszczone plany z terenem i rozmieszczeniem stoisk piwnych wraz z ich ofertą. Informacje znajdziecie również na stronie internetowej festiwalu.

Nie planujemy obecności bankomatu. Na każdym jednak stoisku z piwem jest możliwość zapłacenia kartą.

Psy wprowadzane na teren Festiwalu, za wyjątkiem małych ras typu York, Shit zu, itp. muszą mieć kaganiec. Właściciel pasa wchodząc z nim na Teren Imprezy przyjmuje na siebie całą odpowiedzialność za psa i jego zachowanie. Pamiętaj, że na Festiwalu jest bardzo dużo ludzi, pies niekoniecznie będzie czuł się tu dobrze.

Przy wejściach na festiwal znajdują się stoiska, gdzie za kaucją 15 zł można wypożyczyć plastikowy kubek wielorazowego użytku. Wychodząc z Festiwalu można zwrócić kubek i odzyskać kaucję.

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.