Image Alt

Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie

Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie to znane już od 19 lat wydarzenie, cieszące się wielkim powodzeniem wśród piwowarów domowych z całej Polski, ale też i wielbicieli dobrego piwa, niekoniecznie je warzących.

Od 2010 roku, dzięki owocnej współpracy z Centrum Kultury Zamek (obecnie OPT Zamek) Warsztaty stały się częścią Festiwalu Dobrego Piwa, który powstał początkowo jako pomysł lekkiego poszerzenia strefy Warsztatów onstoiskanbrowarów „niedomowych”. W podziemiach Zamku w Leśnicy spotykali się domowi piwowarzy, w salach zamkowych odbywały się wykłady i Konkurs Piw Domowych. W plenerach Zamku i przylegającym do niego pięknego parku równolegle odbywał się właśnie tytułowy Festiwal.

W roku 2014 razem z Festiwalem Warsztaty zmieniły lokalizację – od tego czasu spotkamy się na esplanadzie wrocławskiego Stadionu Miejskiego – obecnie Tarczyński Arena. W ramach Warsztatów co roku odbywa się Wrocławski Konkurs Piw Domowych, a w strefie Warsztatów w soboty festiwalowe spotykają się cały czas piwowarzy domowi. Rezydujemy w Namiocie Piwowarów – zobaczycie tam wystawę – profile znanych piwowarów domowych, którzy obecnie związani są z browarami rzemieślniczymi i innymi firmami z branż pokrewnych. Nieopodal Namiotu znajdziecie stoiska sklepu Twój Browar  – głównego sponsora nagród w Konkursie Piw Domowych (w tym roku ufundowali 3 zestawy Grainfather S 40 ) i Dolnośląskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, gdzie zobaczycie jak się warzy piwo w domu, porozmawiacie o produktach do warzenia piwa, recepturach i ogólnie – o tajnikach piwowarstwa.

W 2023 roku Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie wspierają:

Browar Amber

www.browar-amber.pl

Słodownia Soufflet

www.soufflet.pl

SCF Natural

www.scfnatural.pl

Fermentum Mobile

www.fermentum-mobile.pl

Twój Browar

www.twojbrowar.pl

Bestmalz

www.bestmalz.de

Browar Widawa

www.browarwidawa.pl

Browar Lobster

www.lobsterbrew.pl

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.