Image Alt

Podsumowanie 10. WFDP

Podsumowanie 10. WFDP

WROCŁAWSKI FESTIWAL DOBREGO PIWA ZA NAM.

DZIĘKUJEMY WAM BARDZO!!!

 

Po 10.WFDP nie ma już śladu na Stadionie Wrocław, ale cieszy nas, że o wydarzeniu wiele mówi się i pisze. A już najbardziej cieszy to, że są to bardzo pozytywne wypowiedzi i recenzje. Zadowoleni goście i wystawcy, fantastyczna pogoda, ciekawy program, smaczne jedzenie i dobre, rzemieślnicze piwo przygotowane często z myślą o tej odsłonie festiwalu – to wszystko za nami. Bardzo, bardzo Wam dziękujemy, że byliście z nam.

Wrocławianie, goście z Polski i z innych krajów już w piątek, 7 czerwca, tłumnie stawili się na Stadionie Miejskim. Czekało na nich 77 stoisk piwnych (najwięcej w historii WFDP) i Scena Piwno-Kulinarna, na której można było spotkać piwowarów, blogerów i osoby związane z browarnictwem. Tam były m.in. pokazy gotowania w wykonaniu Piotra Kucharskiego i Tomasza Jakubiaka, a także panele m.in. o piwach niskoalkoholowych.

Kolejną atrakcją była Strefa Beer Geek Madness – bardzo dziękujemy festiwalowi Beer Geek Madness za doskonałą współpracę, ciekawy program i świetnie dobrane piwa. Była też tradycyjnie Strefa Turystyki Piwnej – dziękujemy Narodowemu Centrum Kultury Słowackiej w Polsce za zaangażowanie się w tę część festiwalu. Na terenach zielonych działała Strefa Sportów Miejskich, w której pojawili się m.in. centrum Hasta La Vista i drużyna futbolu amerykańskiego Panthers Wrocław, którym dziękujemy Wam za wsparcie tej Strefy.

Po raz 16. odbyły się Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie, integralna część festiwalu tradycyjnie oblegana przez ciekawych domowych metod warzenia piwa. Znacząco wsparli nas tu Twój Browar, Grainfather i Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych – bardzo dziękujemy za kolejny już rok wspólnych działań.

BARDZO DZIĘKUJEMY!

Nie mogło zabraknąć części gastronomicznej – przygotowali ją w tym roku znani i lubiani w stolicy Dolnego Śląska Wrocławscy Ulicożercy. Było bardzo smacznie, za co Wrocławskim Ulicożercom bardzo dziękujemy.

Tradycyjnie pojawił się Wrocławski Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za akcję badania alkomatem i działanie edukacyjne na temat odpowiedzialnego i świadomego spożywania alkoholu.

Po raz kolejny zorganizowaliśmy piwne spacery po Wrocławiu – bardzo dziękujemy za ich przygotowanie i fachową obsługę Hello Poland (www.hello-poland.pl).

Nowością za to była Piwna Książka Kucharska, do której przepisów użyczyli nam czołowi wrocławscy Szefowie Kuchni. Można ją znaleźć na stronie festiwalu, a kulinarnych tajemnic uchylili nam: Katarzyna Daniłowicz (Olszewskiego 128), Mariola Monczak (Pod Papugami), Łukasz Budzik (Mennicza Fusion), Michał Czekajło (Browar Stu Mostów) i Piotr Kucharski, zwycięzca programu „Gotuj o wszystko” w TVN i autor książek kulinarnych. Bardzo Wam dziękujemy!

Bardzo dziękujemy piwnym Blogerom za obecność i rzetelne relacjonowanie festiwalu – jesteście ważną częścią piwnego świata i cieszymy się, że mogliśmy Was gościć. Szczególne podziękowania kierujemy do Tomka Kopyry (Browar Kopyra) i Piwny Klub za zaangażowanie w festiwal polskiej i zagranicznej piwnej blogosfery.

Dziękujemy Dziennikarzom i Fotoreporterom za ich pracę przed i po festiwalu – tu szczególne podziękowania kierujemy w stronę patronów medialnych, czyli portali TuWrocław.com i Wrocław.pl oraz wrocławskiej redakcji „Gazety Wyborczej”. To tej listy dopisujemy oczywiście serwis piwny Browar.biz, naszego branżowego patrona.

Na liście podziękowań nie może zabraknąć instytucji, które czynnie wspierają nasz festiwal, czyli Stadionu Wrocław – dziękujemy za dobrą współpracę – i MPK Wrocław, któremu dziękujemy za zrozumienie i dodatkowe tramwaje.

Dziękujemy też naszym Wolontariuszom za zaangażowanie i współpracę – byliście wielcy!

 

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Tradycją WFDP jest wybór najlepszego piwa festiwalu, głosują oczywiście goście odwiedzający festiwal. W tym roku odbywało się to za pomocą aplikacji przygotowanej przez Piwny Klub. Toruń, Wrocław, Dolny Śląsk – tak można podsumować wyniki głosowania. Oto zwycięzcy:

# 1: toruński Browar Deer Bear & wrocławska Szynkarnia – Local Food & Multitap za Fruit Garden (styl Fruit Sour Ale)

# 2: Browar Cztery Ściany z Trzebnicy za Oranżerię (styl Fruit Sour Ale)

# 3: Browar Pivovsky ze Świdnicy za piwo Desitka (czeski pils)

Za rok to właśnie browar Deer Bear uwarzy festiwalowe piwo, być może w kooperacji z Szynkarnią. Już nie możemy się doczekać.

* * *

Piwne święto trwało do niedzieli, 9 czerwca i nawet sobotni deszcz nie wpłynął na frekwencję. Śmiało możemy powiedzieć – mamy we Wrocławiu największy festiwal piw rzemieślniczych w Polsce. Po cichu dodamy, że znawcy branży twierdzą, że największy w Europie Środkowej. Nie pozostaje nam nic innego, jak złapać oddech i wkrótce zacząć planować 11. WFDP.

Raz jeszcze dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili 10 WFDP, Wystawcom i osobom zaangażowanym w festiwal.

Do zobaczenia za rok!

 

Organizator WFDP

Centrum Kultury Zamek

 

 

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.