Image Alt

Zapisy na Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie

wroclawskie-warsztaty-piwowarskie-wroclawski-festiwal-dobrego-piwa

Zapisy na Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie

Uwaga uwaga! Ogłaszamy, że ruszyły zapisy na 20. Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie.

Jeśli jesteś piwowarem domowym, bądź miodosytnikiem, cydrownikiem czy też winiarzem — zapraszamy na coroczne Spotkanie Piwowarów na 14. Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa. Poniżej jest krótki formularz zgłoszeniowy — możesz się zapisać i otrzymasz od nas okolicznościową koszulkę. Zobacz, co jest potrzebne, żeby wziąć udział: >>LINK<<

Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie to znane już od 20 lat wydarzenie, cieszące się wielkim powodzeniem wśród piwowarów domowych z całej Polski, ale też i wielbicieli dobrego piwa, niekoniecznie je warzących.

Od 2010 roku, dzięki owocnej współpracy z Centrum Kultury Zamek (obecnie OPT Zamek) Warsztaty stały się częścią Festiwalu Dobrego Piwa, który powstał początkowo jako pomysł lekkiego poszerzenia strefy Warsztatów o stoiska browarów „niedomowych”. W podziemiach Zamku w Leśnicy spotykali się domowi piwowarzy, w salach zamkowych odbywały się wykłady i Konkurs Piw Domowych. W plenerach Zamku i przylegającym do niego pięknego parku równolegle odbywał się właśnie tytułowy Festiwal.

Od 2014 razem z Festiwalem Warsztaty zmieniły lokalizację – od tego czasu spotkamy się na esplanadzie Tarczyński Arena Wrocław. W ramach Warsztatów co roku odbywa się Wrocławski Konkurs Piw Domowych, a w strefie Warsztatów w soboty festiwalowe spotykają się cały czas piwowarzy domowi, a także wytwórcy innych domowych napitków. Rezydujemy w Namiocie Piwowarów. Zobaczycie tam wystawę – profile znanych piwowarów domowych, którzy obecnie związani są z browarami rzemieślniczymi i innymi firmami z branż pokrewnych. Nieopodal Namiotu znajdziecie stoiska sklepu Twój Browar. Jest to sponsor nagród w Konkursie Piw Domowych i Dolnośląskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Tam zobaczycie, jak się warzy piwo w domu, porozmawiacie o produktach do warzenia piwa, recepturach i ogólnie – o tajnikach piwowarstwa.

zapisy Wroclawskie Warsztaty Piwowarskie 2024

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.