Image Alt

Szkolenia piwne podczas WFDP 2022

Szkolenia piwne podczas WFDP 2022

Szkolenie nie tylko dla piwowarów
prowadzenie – Paweł Leszczyński

Szkolenia dla bardziej zaawansowanych, chcących zapoznać się również z niepożądanymi aromatami w piwie, na bazie aromatów FlavorActiV poprowadzi Paweł Leszczyński, certyfikowany sędzia piwny, współorganizator Warszawskiego Festiwalu Piwa.

To szkolenie pomyślane jest jako kalibracja dla piwowarów domowych i rzemieślniczych, (ale też dla innych zainteresowanych światem różnorodności piwnych aromatów, niekoniecznie tych właściwych ) dzięki której będą potrafiły szybko zidentyfikować wady w piwie i określić ich źródło. Mniej będziemy skupiać się na nim na teorii sensorycznej. Zalecane jest, aby każdy z pracowników browaru przeszedł podobny kurs minimum raz do roku.

Aromaty: aldehyd octowy (odfermentacyjny i od utlenienia), diacetyl, SO2, H2S, papierowy, utleniony (mieszanka), sztuczny miód, fenolowy, kwas izowalerianowy.

Czas trwania: 1,5 godziny

Terminy:
Piątek, 10 czerwca, godz. 18:00,
Sobota, 11 czerwca, godz. 15:00
Sobota, 11 czerwca, godz. 18:00
Niedziela, 12 czerwca, godz. 13:00

Cena: 109 zł

Kup bilet: biletyna.pl

Maksymalna liczba osób: 20
W przypadku zgłoszenia się poniżej 15 osób na wyznaczoną godzinę, organizator zastrzega sobie prawo zaproponowania uczestnikowi innej godziny szkolenia lub zwrócenia kosztu biletu uczestnikowi.

Szkolenie degustatorskie
prowadzenie – Krzysztof Lechowski

certyfikowany sędzia piwny, były prezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

Chcesz nauczyć się, jak fachowo degustować piwo, na jakie elementy zwrócić uwagę i jak je ocenić? Myślisz, że profesjonalna wiedza sensoryczna i ocena piwa zarezerwowana jest tylko dla specjalistów i sędziów piwnych? Chcesz poznać techniki degustacyjne, zasady analizy piwa, sprawdzić się w teście aromatycznym i pracować z arkuszem oceny piwa? Weź udział w podstawowym kursie z sensoryki i degustacji piwa podczas FDP. Kursanci będą mogli zapoznać się z technikami degustacji i profesjonalną oceną piwa na podstawie sześciu różnych gatunków piw.

Czas trwania: 1,5 h

Terminy:
Piątek, 10 czerwca, godz. 19:00
Sobota, 11 czerwca godz. 14:00
Sobota, 11 czerwca godz. 17:00
Niedziela, 12 czerwca, godz. 14:00

Cena: 80 zł
Kup bilet: biletyna.pl

Maksymalna liczba osób: 20
W przypadku zgłoszenia się poniżej 15 osób na wyznaczoną godzinę, organizator zastrzega sobie prawo zaproponowania uczestnikowi innej godziny szkolenia lub zwrócenia kosztu biletu uczestnikowi.

Szkolenie dla sędziów piwnych
prowadzenie – Paweł Leszczyński

certyfikowany sędzia piwny, współorganizator Warszawskiego Festiwalu Piwa. Szkolenie na bazie aromatów FlavorActiV.

To najbardziej zaawansowane szkolenie, podczas którego poznamy 20 substancji, które dość często pojawiają się w piwach nowofalowych. Ich degustacja będzie również pretekstem do tego, aby opowiedzieć o grupach aromatów takich jak estry, fenole, aromaty siarkowe i tym podobne. Skupimy się na wadach, ale nie zabraknie też cech aromatycznych, które są charakterystyczne na konkretnych stylów piwa.

To szkolenie zawierające autorski wybór próbek przeznaczone jest dla sędziów piwnych i miłośników piwa, którzy chcą umieć rozpoznawać poszczególne składowe aromatów, rozpoznawać te, które są wynikiem błędów w produkcji i poznać najlepsze sposoby wyczuwania tych
substancji.

Aromaty: Aldehyd octowy (odfermentacyjny i od utlenienia), DMS, diacetyl, fenolowy, H2S, heksanian etylu, koci, kwas izowalerianowy, kwas kaprylowy, kwas mlekowy, metaliczny, metional, miodowy, nasłoneczniony, papierowy, przyprawowy, ściągający.

Czas trwania: 2 godziny

Termin:
Sobota, 11 czerwca, godz. 12:00

Cena: 159 zł
Kup bilet: biletyna.pl

Maksymalna liczba osób: 20
W przypadku zgłoszenia się poniżej 15 osób organizator zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia i zwrócenia kosztu biletu uczestnikowi.

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.