Image Alt

Strefa sportów miejskich na 11. WFDP

Strefa sportów miejskich na 11. WFDP

W tym roku zieloną trawkę wokół Stadionu Wrocław zamieniamy w miejsce do gier i zabaw sportowych, miejsce aktywnego wypoczynku i gier towarzyskich.  Zapraszamy do nowej Strefy sportów miejskich!

Drużyny 71 Wratislavia Ultimate Frisbee szukajcie przez wszystkie trzy dni festiwalu na terenie zielonym Strefy Sportów Miejskich.

Ekostraż będzie stacjonować na esplanadzie stadion od piątku do niedzieli, a od soboty również na terenie zielonym Strefy Sportów Miejskich.

Wesoła Łapka, Wrocław Samoyed&Husky Sled Team i HORDA HUSKY Wrocław pojawią się w sobotę w Strefie Sportów Miejskich na terenie zielonym Stadionu Wrocław.

Drużyna Rugby Wrocław zaprasza do gry do Strefy Sportów Miejskich na terenie zielonym stadionu w sobotę i niedzielę.

Dwie zaprzyjaźnione wrocławskie grupy zaprzęgowe: Wrocław Samoyed&Husky Sled Team i HORDA HUSKY Wrocław to ludzie z pasją, którzy nie wyobrażają sobie życia bez psów. Regularne treningi psich zaprzęgów to u nich podstawa. Jako miłośnicy psów północy, wiedzą doskonale jak zaspokoić mądrze potrzeby wynikające z pierwotnej użytkowości tych czworonogów. W szeregach psich sportowców znajdziemy zarówno husky, jak i coraz bardziej popularne samoyedy, które również doskonale się odnajdują w sportach zaprzęgowych. W sobotę specjalnie dla Was Wrocław Samoyed&Husky Sled Team i HORDA HUSKY Wrocław podzielą się swoim doświadczeniem w musheringu, przedstawią kilkoro spośród swoich czworonożnych podopiecznych oraz pokażą sprzęt niezbędny do uprawiania sportów zaprzęgowych – a jeśli tylko pogoda pozwoli, zaprezentują psi zaprzęg w praktyce!

Wesoła Łapka to więcej, niż szkoła dla psów. To zespół doświadczonych trenerów i behawiorystów, których prawdziwą pasją są psy – ich szkolenie i wychowanie. W Wesołej Łapce trenerzy łączą wiedzę z doświadczeniem. Sposób pracy dobierany jest zawsze do konkretnego psa, bez ograniczania się do jednej, upatrzonej metody. Dzięki temu trenerzy szybko i skutecznie pomagają uporać się z wszelkimi problemami. Na edukację psa patrzą kompleksowo, nie sprowadzając jej wyłącznie do szkolenia, tylko budując solidny fundament w postaci prawidłowej relacji psa i opiekuna, opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu, mądrym wychowaniu pupila i nauczeniu go pożądanych zachowań.

W sobotę będziecie mieli możliwość porozmawiania z trenerką Wesołej Łapki we Wrocławiu Barbarą Sobotką. Zapoznacie się w praktyce z metodą szkoleniową click&voice, dowiecie się jak budować motywację u psa, dlaczego nie należy się ograniczać wyłącznie do smaczków oraz co zrobić, aby skutecznie poradzić sobie z niepożądanymi zachowaniami Waszych pupili. Będzie też czas na zadawanie pytań. Oczywiście wszystkie psiaki mile widziane!

Rugby to jedna z najpopularniejszych gier zespołowych na świecie! Pod względem popularności i oglądalności Puchar Świata w rugby to trzecia sportowa impreza na świecie (po piłkarskim mundialu i Igrzyskach Olimpijskich).

Rugby to jedna z nielicznych dyscyplin sportu, w której niezmiennie obowiązuje zasada „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Mecze rugby to modelowe przykłady gry fair play i choć walka w trakcie rozgrywek jest zacięta, to na boisku nie ma miejsca na nieuczciwe zagrania i udawane faule. Wartości obecne w rugby są uniwersalne i charakteryzują wszystkich związanych z tym sportem.

KS Rugby Wrocław został założony w 2011 roku przez grupę studentów Politechniki Wrocławskiej. Największe sukcesy klubu to 4 miejsce w Pucharze Polski Rugby 7 i 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Rugby 7 (2020). Klub prowadzi zajęcia sportowe dla młodzieży i dorosłych. W ciągu 10 lat w klubie grało przeszło 150 zawodników z 11 krajów. Do końca września prowadzona jest rekrutacja nowych zawodników – szczegóły na www.rugbywroclaw.com

EKOSTRAŻ działa od 2010 roku, zajmując się ratowaniem zwierząt domowych, dzikich i wolnobytujących na Dolnym Śląsku (a czasem i poza nim). Funkcjonuje również jako Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Rocznie przez azyl na  Miłoszyckiej we Wrocławiu przewija się około 1000 (!) skrzywdzonych psów, kotów, jeży, ptaków, lisów i innych „dzikusków”. EKOSTRAŻ codziennie walczy o poprawę losu naszych braci mniejszych. Działa nie tylko bezpośrednio, realizując interwencje, ratując zdrowie i życie, otaczając opieką (a potem znajdując domy, oferując bezpieczną przystań lub wypuszczając na wolność), ale też przeprowadza monitoringi sądów, prokuratur i policji (raport “Jak Polacy znęcają się nad zwierzętami”), uczestniczy w konsultacjach dotyczących Ustawy o Ochronie Zwierząt… A przede wszystkim reprezentuje poszkodowane zwierzęta w sądzie. To walka o sprawiedliwość dla tych, którzy nie mówią, a czasem i walka o sprawiedliwość dla zwierząt skatowanych na śmierć, których już nie ma z nami. Od wielu lat edukuje, uwrażliwiając młodych ludzi na krzywdę zwierząt i tłumacząc, jak mądrze im pomagać.

Ultimate to bezkontaktowy, dynamiczny sport drużynowy, w którym rywalizują ze sobą dwa siedmioosobowe zespoły. Celem gry jest podawanie sobie dysku przez drużynę atakującą, by w końcu złapać go w zonie przeciwnika i tym samym zdobyć punkt. Oczywiście w tym samym czasie drużyna przeciwna stara się w tym aktywnie przeszkadzać. Ultimate łączy w sobie bieganie, rzucanie, łapanie i skakanie. Przydają się zwinność i dynamiczność. Chociaż i tak najważniejsza jest umiejętność grania zespołowego.

Ultimate to bezkontaktowy, dynamiczny sport drużynowy, w którym rywalizują ze sobą dwa siedmioosobowe zespoły. Celem gry jest podawanie sobie dysku przez drużynę atakującą, by w końcu złapać go w zonie przeciwnika i tym samym zdobyć punkt. W tym samym czasie drużyna przeciwna stara się w tym aktywnie przeszkadzać. Ultimate łączy w sobie bieganie, rzucanie, łapanie i skakanie. Przydają się zwinność i dynamiczność. Chociaż i tak najważniejsza jest umiejętność grania zespołowego, a także bycie fair play, bo jest to sport, w którym nie ma sędziów.

71 Wratislavia to drużyna założona w 2013 roku, grająca w kategorii mieszanej zarówno na młodzieżowych jak i seniorskich turniejach. W 2019 roku została Mistrzem Polski II ligi i od tego momentu rywalizuje z najlepszymi drużynami w kraju.

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.