Image Alt

Spacer piwny – Etablissement Friebeberg

Spacer piwny – Etablissement Friebeberg

Hello Poland i Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa zapraszają na kolejną z cyklu wycieczkę śladami piwowarstwa we Wrocławiu! Już 25 maja (sobota) o godzinie 15:00 zwiedzimy jedno z najsłynniejszych przedwojennych założeń rozrywkowych południowych dzielnic miasta – Etablissement Friebeberg.

Wzniesiony w 1854 roku kompleks był stworzony z rozmachem: miał swego czasu wielką salę gastronomiczno-koncertową, punkt widokowy, dużą chłodnię, skład beczek oraz pięciohektarowy ogród z muszlami koncertowymi i kolumnadami…

Wyruszmy wspólnie na spacer dawnym piwnym szlakiem w rejonie ulic Sztabowej – Łączności – Pretficza oraz Powstańców Śląskich! Podczas wycieczki odkryjemy również dawną leżakownię piw i lodownię Carla Augusta Friebego – słynnego wrocławskiego browarnika, wieloletniego dzierżawcy m. in. Piwnicy Świdnickiej.

Wycieczkę poprowadzi wrocławski przewodnik i miłośnik piwa – Michał Karczmarek.

***

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową: https://hello-poland.pl/sight-events/piwny-wroclaw:-spacer-po-dawnym-etablissement-friebeberg%22-151

Koszt wycieczki: 35 zł/os.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.

Wycieczkę poprowadzi wrocławski przewodnik i miłośnik piwa – Michał Kaczmarek.

***
Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9:00-17:00).

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.