Image Alt

Spacer piwny – Browar Zakrzów

Spacer piwny – Browar Zakrzów

Hello Poland i Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa zapraszają na premierową wycieczkę – odkryjmy wspólnie jeden z najdłużej działających browarów we Wrocławiu! Spotkajmy się na Zakrzowie 1 czerwca o godzinie 11:00.

Browar Zakrzowski powstał w 1885 roku i praktycznie nieprzerwanie produkował złocisty napój do 1995 roku, tym samym był jednym z dłużej działających browarów w historii wrocławskiego browarnictwa. Inwestorem był wrocławski spedytor i pośrednik w handlu napojami Max Fulde, który w ramach rozwoju swojej firmy postanowił sam produkować piwo. Wzniesione obiekty ulokowane zostały nad rzeka Dobrą, z której czerpano wodę na terenie wsi Sacrau, obecnie Zakrzów.

Teren pod zakład wydzierżawiony został od potężnej rodziny Korn, znanych przemysłowców, właścicieli papierni, drukarni, młynów i cukrowni. Zbudowane z czerwonej klinkierowej cegły, utrzymane w tak modnym pod koniec XIX wieku duchu historyzmu obiekty browaru przetrwały do dzisiejszych czasów w praktycznie niezmienionej formie i zachwycają swym wyrafinowanym, industrialnym pięknem. Zapraszamy na niezwykłą podróż w czasie, aby poznać jeden z najmniej znanych wrocławskich browarów i jego skrywane tajemnice.

* Po zwiedzaniu zapraszamy na finał wycieczki do Browaru Stu Mostów, gdzie na chętnych uczestników wycieczki czekać będą niezwykłe atrakcje. Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnego pakietu: zwiedzanie Browaru 100 Mostów + degustacja 3 piw + Precel Stu Mostów z dodatkami w cenie 30 PLN (płatne na miejscu).

ZAPISY:
Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową: https://hello-poland.pl/sight-events/piwny-wroclaw:-odkryj-historyczny-browar-zakrzow-152

Koszt wycieczki: 35 zł/os.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.

Prowadzi Damian Kanclerski.

Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9:00-17:00).

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.