Image Alt

Spacer piwny – Browar Piastowski

Spacer piwny – Browar Piastowski

Hello Poland i Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa zapraszają na wyjątkową wycieczkę śladami piwowarstwa we Wrocławiu! 

26 maja (sobota) o 15:00 będziecie mieli niepowtarzalną okazję, aby poznać historię Browaru Piastowskiego i zwiedzić Browar Stu Mostów: koniec pewnej epoki i początek nowej.

Odkryjemy wspólnie 130 lat historii Browaru Piastowskiego (ul. Jedności Narodowej 220). Założony w 1872 roku pod nazwą Brauerei Pfeifferhof Carl Scholtz, przez restauratora i przedsiębiorcę Karla Scholtza. Warzył w sposób tradycyjny, ale stosowane rozwiązania były bardzo innowacyjne (np. spichlerz był niżej, a wozy z jęczmieniem wjeżdżały na piętro). Taka konstrukcja była wyjątkiem na skalę europejską. Browar był rozbudowywany nad Odrą, w ten sposób wrocławskie piwo trafiało daleko poza grancie. Browar nie uległ zniszczeniu nawet podczas Festung Breslau. Nie zaszkodziła mu nawet nacjonalizacja. Po wojnie przemianowany na Browar Piastowski – Browary Dolnośląskie „Piast” warzył pod okiem lwowskich browarników, którzy zamieszkali we Wrocławiu.

W listopadzie 2001 roku zakład kupił duński Carlsberg. Browar przekształcił w rozlewnię. W 2004 roku zaprzestano produkcji piwa. W 2004 roku trzy budynki – siedziba dyrekcji, butelkownia i leżakownia – zostały wpisane do rejestru zabytków, a część innych została w ciągu kilku lat zburzona. Zamknięcie Browaru Piastowskiego w roku 2004 rozpoczęło wyjątkową w historii Wrocławia dekadę bez miejskiego browaru. Obecnie teren browaru jest placem budowy, a budynki są adaptowane do celów mieszkaniowych. Z tego względu nie będzie możliwe wejście za bramę, ale dokładnie obejdziemy obiekt z zewnątrz.

***

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową: https://hello-poland.com.pl/produkt/browar-piastowski-i-browar-stu-mostow-26-05-2018/
Zapisy trwają do 26.05. g. 12:00 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.

***

Po wysłuchaniu opowieści o dawnej świetności Browaru Piastowskiego, o godzinie 16:30 przejdziemy wspólnie do Browaru Stu Mostów (ul. Jana Długosza 2), gdzie na chętnych będzie czekać degustacja (2 małe piwa) oraz możliwość zwiedzenia Browaru z piwowarem (w cenie 20 zł/os. płatne dodatkowo w Browarze).

Browar Stu Mostów jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc we Wrocławiu, od jego powstania w grudniu 2014 roku odwiedziło to miejsce ponad 40 tys. osób. Ambicją gospodarzy jest edukacja – każdy zwiedzający dowiaduje się czym różni się współczesna produkcja kraftowa od koncernowej.
To tu można też zobaczyć technologiczne rozwiązania, które wykorzystują najbardziej renomowane browary rzemieślnicze na świecie. Nie przypadkiem zaraz po otwarciu Browar Stu Mostów określono mianem kraftowego Ferrari.

***

Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz mailowo biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9:00-17:00).

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.