Image Alt

Spacer piwny – Browar Mieszczański

Spacer piwny – Browar Mieszczański

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i Hello Poland zapraszają na spacer po dawnym browarze, który dziś tętni kulturą i artystycznym klimatem – 18 maja (sobota) o 15:00 zwiedzimy Browar Mieszczański Wrocław.

Ta perła architektury przemysłowej pochodząca z XIX w. jest jednym z najlepiej zachowanych zespołów budynków browarnianych. Cudem ocalał od wyburzenia na początku XXI w.

Początkowo warzono w nim piwo na potrzeby lokali wrocławskich, których właściciele nie chcieli ulec konkurencji ze strony piwowarstwa przemysłowego. Po roku 1945 browar działał pod nazwą Browar Mieszczański, a następnie jako Oddział Mieszczański przyłączony został do Wrocławskich Zakładów Piwowarskich.

O tym jak zmieniał się browar i jego zawiłej historii oraz o tym, że nie zawsze warzono tu piwo będzie można posłuchać podczas spaceru po zespole budynków dawnego browaru przy ul. Hubskiej.

Po zwiedzaniu zapraszamy na degustację, którą zapewni Warsztat Piwowarski. Chętni będą mogli spróbować zestawu pięciu piw (po 100 ml) w cenie 10 zł/os. i kupić piwo butelkowe (płatne na miejscu).

***

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową: https://hello-poland.pl/sight-events/piwny-wroclaw:-zwiedzanie-browaru-mieszczanskiego-150

Koszt wycieczki: 35 zł/os.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.

Wycieczkę poprowadzi wrocławski przewodnik i miłośnik piwa – Michał Kaczmarek.

***
Informacji na temat zwiedzania udzielamy pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz biuro@hello-poland.com.pl w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9:00-17:00).

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.