Image Alt

Pełny Program 12. WFDP

SCENA PIWNO – KULINARNA (ul. Lotnicza)

17:00 – Instrukcja obsługi Festiwalu

Najlepszy duet prowadzących Jakub i Rafał zapraszają

 

17:15 – Festiwalowe ABC – Piwny Klub poleca

 

17:30 – Niepiwne hobby browarników.

Grzegorzem Ickiewiczem, piwowarem z Browaru Caminus, o muzyce.Grzegorz jest basistą, gra ciężkiego rocka. Jest związany m.in. z zespołami Hunting the Public i Suck my Glove. Czy praca w browarze pozwala na regularne próby i ćwiczenie? Czy zdarzyło się jemu „wybierać” pomiędzy koncertem, a np. warzeniem czy rozlewem piwa? Czy zawód piwowara postrzegany przez wielu jako atrakcyjny wymaga „odskoczni” i czy może nią być muzyka? A może nawet Grzesiek nam coś zagra… Prowadzenie: Rafał Zieliński

 

18:15 – Oficjalne otwarcie Festiwalu

 

18:30 – Piwny Klub i jego goście

„Rynek piwa kraftowego w Polsce i na świecie – my gonimy, czy nas gonią?”

 

19:30 – Ekologia a opakowania jednorazowe – o co tak naprawdę walczymy?

Dlaczego jest ważne, żebyśmy korzystali z opakowań wielokrotnego użytku? Czy wszystkie opakowania „biodegradowalne” są naprawdę biodegradowalne? Jak możesz przyłożyć własną rękę do ochrony środowiska i kultury spożycia piwa opowie Marcin Hudyma | Oktobeerfest

 

20:00 – 23:30 – DJ Mingis

WROCŁAWSKIE WARSZTATY PIWOWARSKIE:

WWP / NAMIOT (ul. Królewiecka)

 

17:00 – 18:30 – ABC cydrów polskich – Warsztaty połączone z degustacją. ODWOŁANE

W trakcie degustacji poznasz 6 różnych odsłon polskiego cydrownictwa. Czy wiesz czym jest cydr? Jakie może mieć barwy, aromaty, smaki? Z jakich jabłek produkuje się cydr i dlaczego? Dowiesz się czym jest cydr rzemieślniczy i dlaczego różni się od koncernowego, nie tylko ceną. I najważniejsze – jak bardzo różne cydry robi się w Polsce.

Jeśli uważasz, że cydry są słodkie – to bardzo zaskoczę Cię tym czego spróbujesz. Jeśli uważasz ze cydry są tylko kwaśne i nijakie to też czeka Cię duża niespodzianka.

Prowadząca: Ania Dławichowska/Hedonistic Life Approach – popularyzatorkac cydrów i miodów pitnych, sędzia miodosytnicza.

Bilety 100 zł: https://biletyna.pl/inne/WFDP-22-ABC-cydrow-polskich/Wroclaw    

 

19:30 – 21:00 – ABC miodów pitnych Warsztaty połączone z degustacją.

ODWOŁANE

Podczas degustacji poznasz 6 polskich rzemieślniczych miodów pitnych. Miód pitny uchodzi za wybitnie polski alkohol. Jednak jego historia jest równie długa jak wina! Gdzie i jak się go produkuje dzisiaj? Czy każdy miód pitny jest bardzo słodki i bardzo mocny? W czasie degustacji poznasz odpowiedzi na te pytania oraz spróbujesz miodów z dodatkiem owoców, kwiatów i przypraw. Poznasz tradycyjne i nowoczesne podejście do miodów pitnych w wykonaniu polskich rzemieślniczych miodosytników, którzy cieszą się ogromnym uznaniem za granicą, zdobywając liczne medale. Prowadząca: Ania Dławichowska/Hedonistic Life Approach – popularyzatorkac cydrów i miodów pitnych, sędzia miodosytnicza.

Bilety 100 zł: https://biletyna.pl/inne/WFDP-22-ABC-miodow-pitnych/Wroclaw

 

WWP / TWÓJ BROWAR (stoisko od ul. Królewieckiej)

 

18.00 – 19.00 – Zrób sobie kratę piwa – warzenie piwa z brewkitów

Warzenie piwa w zautomatyzowanym kotle Grainfather (Prezentacja modeli G30, G40, G70, S40)

 

16.00 – 22.00 – Prezentacja oferty Twojego Browaru

Prezentacja sprzętu i akcesoriów marki Grainfather (dla chętnych kupony rabatowe) oraz innych produktów dostępnych w sklepie Twój Browar, porady piwowarskie.

 

WWP / STOISKO PSPD (Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych)

 

16:00 – 20:00 – Działalność ciągła

– Rozpoznawanie aromatów i smaków

– Pokaz wybranych elementów z procesu warzenia piwa domowego

– Prezentacja naczyń (szkła) używanych do degustacji piwa

– Konsultacje dla chętnych związane z warzeniem piwa w domu

– Możliwość śrutowania słodu śrutownikiem (dla chętnych)

– Archiwalne numery czasopisma PIWOWAR + gadżety PSPD (kramik PSPD; płatność tylko kartą)

– Prezentacja sprzętu i surowców używanych przy warzeniu piwa domowego

– Pokazowe mieszadło magnetyczne + kolba + rdzeń

– Materiał wideo promujący piwowarstwo domowe odtwarzany na stoisku

 

SALE SZKOLENIOWE:

Jak dojść do sal szkoleniowych: Pobierz plan

 

 

18:00 – 19:30 – Szkolenie nie tylko dla piwowarów ODWOŁANE

Szkolenia dla bardziej zaawansowanych, chcących zapoznać się również z niepożądanymi aromatami w piwie, na

bazie aromatów FlavorActiV poprowadzi Paweł Leszczyński, certyfikowany sędzia piwny, współorganizator Warszawskiego Festiwalu Piwa. To szkolenie pomyślane jest jako kalibracja dla piwowarów domowych i rzemieślniczych, (ale też dla innych zainteresowanych światem różnorodności piwnych aromatów, niekoniecznie

tych właściwych ) dzięki której będą potrafiły szybko zidentyfikować wady w piwie i określić ich źródło. Mniej będziemy skupiać się na nim na teorii sensorycznej. Zalecane jest, aby każdy z pracowników browaru przeszedł podobny kurs minimum raz do roku.

Aromaty:

aldehyd octowy (odfermentacyjny i od utlenienia), diacetyl, SO2, H2S, papierowy, utleniony (mieszanka), sztuczny miód, fenolowy, kwas izowalerianowy.

prowadzenie: Paweł Leszczyński | Bilet: 109 zł

https://biletyna.pl/inne/WFDP-2022-Szkolenie-nie-tylko-dla-piwowarow

 

19:00 – 20:30 – Szkolenie degustatorskie

Chcesz nauczyć się, jak fachowo degustować piwo, na jakie elementy zwrócić uwagę i jak je ocenić? Myślisz, że profesjonalna wiedza sensoryczna i ocena piwa zarezerwowana jest tylko dla specjalistów i sędziów piwnych? Chcesz poznać techniki degustacyjne, zasady analizy piwa, sprawdzić się w teście aromatycznym i pracować z arkuszem oceny piwa? Weź udział w podstawowym kursie z sensoryki i degustacji piwa podczas FDP. Kursanci będą mogli zapoznać się z technikami degustacji i profesjonalną oceną piwa na podstawie sześciu różnych gatunków piw.

Prowadzenie: Krzysztof Lechowski, certyfikowany sędzia piwny, były prezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

prowadzenie: Krzysztof Lechowski | Bilet: 80 zł

https://biletyna.pl/inne/WFDP-2022-Szkolenie-degustatorskie

STREFA TURYSTYKI PIWNEJ – DOLNOŚLĄSKI SZLAK PIWA I WINA

16:00 – 20:00 – Prezentacja Dolnośląskiego Szlaku piwa i Wina

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina to inicjatywa, która ułatwia ludziom z całej Polski oraz z innych krajów zwiedzanie Dolnego Śląska i poznawanie zlokalizowanych w tym atrakcyjnym turystycznie obszarze browarów i winnic, poznawanie kultury browarniczej i winiarskiej, degustowanie najsmaczniejszych regionalnych wyrobów i poznawanie ludzi, którzy tworzą te niezwykle ciekawe miejsca.

 

Twórcami Szlaku są dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie Winnice Dolnośląskie w partnerstwie z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Browarów Rzemieślniczych. Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

18:00 – 19:00 „ABC Degustacji na przykładzie win dolnośląskich”

Degustacja win z winnic należących do Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina.

Prowadzenie: Jacek Rusiecki – działa na Dolnym Śląsku zarówno w gastronomii jak i w winie od kilkunastu lat. Od ponad 3,5 roku działa także jako Wrocławskie Warsztaty Wina prowadząc wspólnie kursy, szkolenia i degustacje win wraz ze swoim bratem Michałem. Jest dolnośląskim koordynatorem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Udział bezpłatny | Wejściówki do wygrania w konkursach na Scenie Piwno – Kulinarnej lub do odebrania w sklepie festiwalowym

STREFA SPORTÓW MIEJSKICH (tereny zielone)

18:00 – 20:00 – Animatorka Nastazja

Nastazja zaprasza wszystkie dzieci na kolorowe zabawy na trawie! W planie dużo funu i dobrej zabawy 🙂

 

16:00 – 19:00 – Kosynierzy Wrocław

Aktualny mistrz Polskiej Ligi Lacrosse zaprasza małych i dużych do wspólnej zabawy. Zobaczcie na czym polega lacrosse i spróbujcie swoich sił, może odkryjecie w sobie ukryte pokłady talentu 🙂

 

 

16:00 – 20:00 – Fingle – fińske kręgle

Pan Henryk Stokłosa z firmy Kubisport zaprasza do poznania fińskich kręgli zwanych finglami. Gra na pewno zainteresuje tych młodzież, dorosłych i rodziny, a pan Henryk wyjaśni jak w to się gra.

 

16:00 – 20:00 – Ekostraż  Stoisko informacyjne, zbiórka na zwierzaki, warsztaty

BEZPŁATNE BADANIA ALKOMATEM

16:00 – 22:00 – Wrocławski Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym

Odpowiedzialne i bezpieczne spożywanie alkoholu

SCENA PIWNO – KULINARNA (ul. Lotnicza)

12:00 – Instrukcja obsługi Festiwalu

Zaplanuj sobotę na Festiwalu: najlepsze premiery, polecane punkty programu – rekomendacje od Rafała Zielińskiego i Kuby Bartoszewicza.

 

13:30 – Gieno Mientkiewicz – sery i piwo –  pokaz kulinarny

Kucharz z wykształcenia, smakosz z wyboru. Serowy ekspert –

Gieno Mientkiewicz, prowadzący program „Przez dziurkę od sera”, założyciel popularnego bloga serypolskie.blox.pl, autor terminu „polskie sery zagrodowe”. Absolutny pasjonat, smakosz z krwi i kości, miłośnik lokalności.

 

15:00 – Niepiwne hobby browarników. Tomasz Kopyra

Z Tomkiem Kopyrą o bieganiu po górach.

Najsłynniejszy polski bloger i vloger piwny, autor wielu artykułów i książki „Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka”, zafascynował się bieganiem po górach. Wystartował właściwie od zera, a niedawno przebiegł kolejny górski maraton.

Czy piwo nie kłóci się ze sportem? Jak zmieniło się jego vlogowanie po rozpoczęciu przygody z bieganiem? M.in. o tym porozmawiamy z Tomkiem Kopyrą z blogu blog.kopyra.com.

Prowadzenie: Rafał Zieliński

 

15:45 – Wrocławski Szlak Piwny – rozdanie nagród

W tym roku z okazji 12. edycji WFDP zaprosiliśmy do współpracy 12 pubów,które przez kilka dni zapewniły Wam wspaniałe atrakcje. Czym jest Wrocławski Szlak Piwny? To inicjatywa, która powstała w 2014 roku, aby zachęcić miłośników piwa do poznania ciekawych miejsc we Wrocławiu, do których warto zajrzeć i spróbować nowych piwnych smaków.

 

16:00 – Czy powrót zainteresowania tradycyjnymi stylami piwa jest związany z inflacją? – panel dyskusyjny

Pils, extra special bitter, dunkel, mild ale – czy renesans tradycyjnych stylów piwnych to efekt wymęczenia rynku przez piwa typu pastry i DDH, czy pokłosie rosnących kosztów życia? Czy wzrastający trend jest szansą, czy raczej zagrożeniem dla polskiego craftu? O tym na scenie głównej porozmawia Kuba Niemiec (The Beervault) z Grzegorzem Zwierzyną (Pinta),

Jurkiem Gibadło (Brokreacja) oraz Szymonem Perecem (FAM.)

 

17:00 – Jerry Brewery o swojej książce

„Wybierz sobie piwo. Przewodnik po stylach piwnych” autorstwa Jerzego Gibadły, znanego z prowadzenia bloga Jerry Brewery to pierwsza na polskim rynku książka poświęcona stylom piwnym, opisująca wszystkie style, również te, które pojawiły się jako najnowsze trendy.

To 320 stron wiedzy o tym, co znajdziemy na sklepowych półkach i w pubach serwujących piwo rzemieślnicze.

Z Jerrym porozmawiamy nie tylko o pracy nad książką, ale też o tym, czy warto po nią sięgać jeszcze przed rozpoczęciem przygody z piwem kraftowym.

Prowadzenie: Rafał Zieliński

 

17:45 – PubQuiz na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa

Przed wyruszeniem na Festiwal należy zebrać drużynę.

Świetna zabawa, którą znacie z wrocławskich pubów.

Zbierzcie drużyny i przybywajcie!

 

19:00 – Gala 12. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa

Wręczenie nagród za najlepsze piwo Festiwalu 2021 oraz wręczenie Nagród WFDP 2022 za wkład w rozwój polskiego craftu.

 

19:30 – Wręczenie nagród Konkursu Piw Domowych

 

20:00 – 23:30 – DJ Leesica

WROCŁAWSKIE WARSZTATY PIWOWARSKIE

WWP / NAMIOT (ul. Królewiecka)

12:00 – Enzymy w browarze – wykład – udział bezpłatny

Mówi się, że piwowar tworzy brzeczkę, a drożdże piwo. Ale nie byłoby brzeczki bez działalności enzymów. Czym są enzymy, jak działają, w jaki sposób można z ich pomocą wpływać na proces produkcji. I czy dodawanie enzymów to domena browarów koncernowych. Prowadzący: Marcin Chmielarz

 

13:00 – Piwa bezalkoholowe – metody produkcji – udział bezpłatny

Czy zastanawialiście się w jaki sposób powstaje piwo bezalkoholowe? Podczas wykładu omówione zostaną  metody produkcji piw bezalkoholowych metodami biologicznymi jak i fizycznymi. Ponadto będzie można dowiedzieć się o najnowszych trendach w tej dziedzinie oraz o eksperymentalnych podejściach do tego procesu.

Prowadzący: Mateusz Jackowski,Politechnika Wrocławska, Katedra Inżynierii Bioprocesowej, Mikro i Nanoinżynierii

 

14.00 – Spotkanie piwowarów domowych

Część branżowa (zamknięta)

 

16:30 – 19.00 – Spotkanie z piwowarami domowymi

Część otwarta dla publiczności, degustacje | Bilety: 30 zł (Sklep Festiwalowy)

 

WWP / TWÓJ BROWAR (stoisko od ul. Królewieckiej)

      

13.00 – Warzenie piwa z procesem zacierania

Warzenie piwa w zautomatyzowanym kotle Grainfather (Prezentacja modeli G30, G40, G70, S40)

 

12.00 – 20.00 – Prezentacje

Prezentacja sprzętu i akcesoriów marki Grainfather (dla chętnych kupony rabatowe) oraz innych produktów dostępnych w sklepie Twój Browar, porady piwowarskie.

 

WWP / STOISKO PSPD (Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych)

 

13:00 – 20:00 – Działalność ciągła

Rozpoznawanie aromatów i smaków, pokazy sprzętów, prasa branżowa, warsztaty

 

 

SALE SZKOLENIOWE:

12:00 – 14:00 – Szkolenie dla sędziów piwnych

Jak dojść do sal szkoleniowych: Pobierz plan

To najbardziej zaawansowane szkolenie, podczas którego poznamy 20 substancji, które dość często pojawiają się w piwach nowofalowych. Ich degustacja będzie również pretekstem do tego, aby opowiedzieć o grupach aromatów takich jak estry, fenole, aromaty siarkowe i tym podobne. Skupimy się na wadach, ale nie zabraknie też cech aromatycznych, które są charakterystyczne na konkretnych stylów piwa. To szkolenie zawierające autorski wybór próbek przeznaczone jest dla sędziów piwnych i miłośników piwa, którzy chcą umieć rozpoznawać

poszczególne składowe aromatów, rozpoznawać te, które są wynikiem błędóww produkcji i poznać najlepsze sposoby wyczuwania tych substancji. Aromaty: Aldehyd octowy (odfermentacyjny i od utlenienia), DMS, diacetyl, fenolowy, H2S, heksanian etylu, koci, kwas izowalerianowy, kwas kaprylowy, kwas mlekowy, metaliczny, metional, miodowy,

nasłoneczniony, papierowy, przyprawowy, ściągający.

 

prowadzenie: Paweł Leszczyński | Bilet: 159 zł

https://biletyna.pl/inne/WFDP-2022-Szkolenie-dla-sedziow-piwnych

 

14:00 – 15:30 –  Szkolenie degustatorskie – ODWOŁANE

Chcesz nauczyć się, jak fachowo degustować piwo, na jakie elementy zwrócić uwagę i jak je ocenić? Myślisz, że profesjonalna wiedza sensoryczna i ocena piwa zarezerwowana jest tylko dla specjalistów i sędziów piwnych? Chcesz poznać techniki degustacyjne, zasady analizy piwa, sprawdzić się w teście aromatycznym i pracować z arkuszem oceny piwa? Weź udział w podstawowym kursie z sensoryki i degustacji piwa podczas FDP. Kursanci będą mogli zapoznać się z technikami degustacji i profesjonalną oceną piwa na podstawie sześciu różnych gatunków piw. Szkolenie poprowadzi Krzysztof lechowski, Certyfikowany sędzia piwny, były prezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

prowadzenie: Krzysztof Lechowski | Bilet: 80 zł

https://biletyna.pl/inne/WFDP-2022-Szkolenie-degustatorskie

 

15:00 – 16:30 – Szkolenie nie tylko dla piwowarów ODWOŁANE

Szkolenia dla bardziej zaawansowanych, chcących zapoznać się również z niepożądanymi aromatami w piwie, na

bazie aromatów FlavorActiV poprowadzi Paweł Leszczyński, certyfikowany sędzia piwny, współorganizator Warszawskiego Festiwalu Piwa.

To szkolenie pomyślane jest jako kalibracja dla piwowarów domowych i rzemieślniczych, (ale też dla innych

zainteresowanych światem różnorodności piwnych aromatów, niekoniecznie

tych właściwych ) dzięki której będą potrafiły szybko zidentyfikować wady w piwie i określić ich źródło. Mniej będziemy skupiać się na nim na teorii sensorycznej. Zalecane jest, aby każdy z pracowników browaru przeszedł podobny kurs minimum raz do roku.

Aromaty: aldehyd octowy (odfermentacyjny i od utlenienia), diacetyl, SO2, H2S,

papierowy, utleniony (mieszanka), sztuczny miód, fenolowy, kwas izowalerianowy.

prowadzenie: Paweł Leszczyński | Bilet: 109 zł

https://biletyna.pl/inne/WFDP-2022-Szkolenie-nie-tylko-dla-piwowarow

 

17:00 – 18:30 – Szkolenie degustatorskie ODWOŁANE

Chcesz nauczyć się, jak fachowo degustować piwo, na jakie elementy zwrócić uwagę i jak je ocenić? Myślisz, że profesjonalna wiedza sensoryczna i ocena piwa zarezerwowana jest tylko dla specjalistów i sędziów piwnych? Chcesz poznać techniki degustacyjne, zasady analizy piwa, sprawdzić się w teście aromatycznym i pracować z arkuszem oceny piwa? Weź udział w podstawowym kursie z sensoryki i degustacji piwa

podczas FDP. Kursanci będą mogli zapozn  ać się z technikami degustacji i profesjonalną oceną piwa na podstawie sześciu różnych gatunków piw. Szkolenie poprowadzi Krzysztof lechowski, Certyfikowany sędzia piwny, były prezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

prowadzenie: Krzysztof Lechowski | Bilet: 80 zł

https://biletyna.pl/inne/WFDP-2022-Szkolenie-degustatorskie

 

18:00 – 19:30 – Szkolenie nie tylko dla piwowarów ODWOŁANE

Szkolenia dla bardziej zaawansowanych, chcących zapoznać się również z niepożądanymi aromatami w piwie, na

bazie aromatów FlavorActiV poprowadzi Paweł Leszczyński, certyfikowany sędzia piwny, współorganizator Warszawskiego Festiwalu Piwa.To szkolenie pomyślane jest jako kalibracja dla piwowarów domowych i rzemieślniczych, (ale też dla innych zainteresowanych światem różnorodności piwnych aromatów, niekoniecznie

tych właściwych ) dzięki której będą potrafiły szybko zidentyfikować wady w piwie i określić ich źródło. Mniej będziemy skupiać się na nim na teorii sensorycznej. Zalecane jest, aby każdy z pracowników browaru przeszedł podobny kurs minimum raz do roku.

Aromaty: aldehyd octowy (odfermentacyjny i od utlenienia), diacetyl, SO2, H2S,

papierowy, utleniony (mieszanka), sztuczny miód, fenolowy, kwas izowalerianowy.

prowadzenie: Paweł Leszczyński | Bilet: 109 zł

https://biletyna.pl/inne/WFDP-2022-Szkolenie-nie-tylko-dla-piwowarow

STREFA TURYSTYKI PIWNEJ – DOLNOŚLĄSKI SZLAK PIWA I WINA

12:00 – 20:00 – Prezentacja Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina to inicjatywa, która ułatwia ludziom z całej Polski oraz z innych krajów zwiedzanie Dolnego Śląska i poznawanie zlokalizowanych w tym atrakcyjnym turystycznie obszarze browarów i winnic, poznawanie kultury browarniczej i winiarskiej, degustowanie najsmaczniejszych regionalnych wyrobów i poznawanie ludzi, którzy tworzą te niezwykle ciekawe miejsca.

 

Twórcami Szlaku są dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie Winnice Dolnośląskie w partnerstwie z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Browarów Rzemieślniczych. Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

14:00 – 15:00 – Piwna prelekcja połączona z degustacją

Jeśli dopiero co zainteresowałeś się bogactwem piwnego świata to jest to propozycja dla Ciebie! Podczas szkolenia dowiesz się co nieco na temat rynku piwa, jego historii, stylach, sposobach degustacji czy piwnych ciekawostkach. W części praktycznej natomiast proponujemy degustację i bazową ocenę sensoryczną 6 różnych styli piw. Zapewniamy,

że po wysłuchaniu pierwszej części szkolenia style odgadniecie sami!

 

Prowadzący: Piwny Klub: Jest nas dwóch: Paweł i Paweł, tworzymy piwny duet od stycznia 2017 roku. Do piwa podchodzimy z szacunkiem, ale i dużą dozą z dystansu. W końcu „it’s just a beer!”

Udział bezpłatny | Wejściówki do wygrania w konkursach lub do odebrania w sklepie festiwalowym

 

 

 

15:30 – 16:30 – „ABC Degustacji na przykładzie win dolnośląskich”

Degustacja win z winnic należących do Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina.

Prowadzenie: Jacek Rusiecki – działa na Dolnym Śląsku zarówno w gastronomii jak i w winie od kilkunastu lat. Od ponad 3,5 roku działa także jako Wrocławskie Warsztaty Wina prowadząc wspólnie kursy, szkolenia i degustacje win wraz ze swoim bratem Michałem. Jest dolnośląskim koordynatorem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Udział bezpłatny | Wejściówki do wygrania w konkursach lub do odebrania w sklepie festiwalowym

 

 

 

17:00 – 18:00 – Piwna prelekcja połączona z degustacją

Jeśli dopiero co zainteresowałeś się bogactwem piwnego świata to jest to propozycja dla Ciebie! Podczas szkolenia dowiesz się co nieco na temat rynku piwa, jego historii, stylach, sposobach degustacji czy piwnych ciekawostkach. W części praktycznej natomiast proponujemy degustację i bazową ocenę sensoryczną 6 różnych styli piw. Zapewniamy,

że po wysłuchaniu pierwszej części szkolenia style odgadniecie sami!

 

Prowadzący: Piwny Klub: Jest nas dwóch: Paweł i Paweł, tworzymy piwny duet od stycznia 2017 roku. Do piwa podchodzimy z szacunkiem, ale i dużą dozą z dystansu. W końcu „it’s just a beer!”

Udział bezpłatny | Wejściówki do wygrania w konkursach lub do odebrania w sklepie festiwalowym

 

 

 

18:30 – 19:30 – „ABC Degustacji na przykładzie win dolnośląskich”

Degustacja win z winnic należących do Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina.

Prowadzenie: Jacek Rusiecki – działa na Dolnym Śląsku zarówno w gastronomii jak i w winie od kilkunastu lat. Od ponad 3,5 roku działa także jako Wrocławskie Warsztaty Wina prowadząc wspólnie kursy, szkolenia i degustacje win wraz ze swoim bratem Michałem. Jest dolnośląskim koordynatorem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Udział bezpłatny | Wejściówki do wygrania w konkursach lub do odebrania w sklepie festiwalowym

STREFA SPORTÓW MIEJSKICH (tereny zielone)

12:00 – 15:00 – Kosynierzy Wrocław

Aktualny mistrz Polskiej Ligi Lacrosse zaprasza małych i dużych do wspólnej zabawy. Zobaczcie na czym polega lacrosse i spróbujcie swoich sił, może odkryjecie w sobie ukryte pokłady talentu 🙂

 

14.00 – 18.00 – Rugby Wrocław

Rugby to w Polsce dość niszowy sport, który ma jednak rzesze fanów na całym świecie. Wpadnijcie zobaczyć dlaczego. Drużyna Rugby Wrocław pokaże wam jak się gra w rugby i jak porządnie rzucić piłką. Dużo zabawy i porządna dawka ruchu gwarantowane!

 

12.00 – 20.00 – Wrocław Lions Australian Rules Football Club

A o Futbolu Australijskim słyszeliście kiedyś? AFL zapoczątkowano w Bydgoszczy w połowie 2015 roku. Australijczyk mieszkający w tym regionie zebrał pierwszą grupę ludzi, w celu pokopania na boisku australijskiej piłki futbolowej. Obecnie drużyny prężnie rozwijają się zarówno w dużych i małych miastach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, wpadaj do nas! Wrocław Lions pokażą wam jak się prawidłowo kopie piłkę i dlaczego warto z nimi zagrać 🙂

 

12:00 – 20:00 – Fingle – fińske kręgle

Pan Henryk Stokłosa z firmy Kubisport zaprasza do poznania fińskich kręgli zwanych finglami. Gra na pewno zainteresuje tych młodzież, dorosłych i rodziny, a pan Henryk wyjaśni jak w to się gra.

 

12:00 – 20:00 – Ekostraż

Stoisko informacyjne, zbiórka na zwierzaki, warsztaty

BEZPŁATNE BADANIA ALKOMATEM

12:00 – 22:00 – Wrocławski Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym

Odpowiedzialne i bezpieczne spożywanie alkoholu.

SCENA PIWNO – KULINARNA (od ul. Lotniczej)

12:00 – DJ Mingis

 

15:00 – Instrukcja obsługi Festiwalu

Kuba Bartoszewicz i Rafał Zieliński podpowiadają, gdzie szukać najciekawszych smaków, na jakie warsztaty i szkolenia warto się zapisać. 

 

15:15 – Niepiwne hobby browarników. Agnieszka Dejna

Z Agnieszką Dejną o nurkowaniu. Na co dzień rządzi Browarem Spółdzielczym, a w wolnych chwilach zwiedza podwodny świat. Nurkowanie to jej pasja, stara się ją łączyć nawet ze służbowymi, piwnymi wyjazdami. Agnieszka opowie m.in. o kursach nurkowania i o tym, co ciekawego widziała pod wodą. Prowadzenie: Rafał Zieliński

 

16:00 – Gieno Mientkiewicz – sery i piwo – pokaz kulinarny

Kucharz z wykształcenia, smakosz z wyboru. Serowy ekspert – Gieno Mientkiewicz, prowadzący program „Przez dziurkę od sera”, założyciel popularnego bloga serypolskie.blox.pl, autor terminu „polskie sery zagrodowe”. Absolutny pasjonat, smakosz z krwi i kości, miłośnik lokalności.

 

17:30 – Konkurs z Piwnym Klubem

Pytania tylko dla wytrawnych znawców piwa.

 

18:00 – Ogłoszenie wyników głosowania w aplikacji na najlepsze piwo Festiwalu 2022

 

18:30 – Piwny Klub – gorące podsumowanie

Co smakowało, co warto zabrać na wynos?

WROCŁAWSKIE WARSZTATY PIWOWARSKIE

WWP / NAMIOT (ul. Królewiecka)

12:00 – 13:30 – Analiza piwa

Podczas wykładu omówione zostaną techniki analityczne stosowane w kontroli parametrów piwa oraz zasady działania najczęściej stosowanych urządzeń analitycznych. Jednocześnie spróbuję

opowiedzieć jakie analizy można wykonać w domu oraz jakie informacje można z nich uzyskać.

Prowadzący: Mateusz Jackowski,

Politechnika Wrocławska, Katedra Inżynierii Bioprocesowej, Mikro i Nanoinżynierii

 

14:00 – 15:30 – ABC cydrów polskich – ODWOŁANE

W trakcie degustacji poznasz 6 różnych odsłon polskiego cydrownictwa. Czy wiesz czym jest cydr? Jakie może mieć barwy, aromaty, smaki? Z jakich jabłek produkuje się cydr i dlaczego? Dowiesz się czym jest cydr rzemieślniczy i dlaczego różni się od koncernowego, nie tylko ceną. I najważniejsze –jak bardzo różne cydry robi się w Polsce. Jeśli uważasz, że cydry są słodkie – to bardzo zaskoczę Cię tym czego spróbujesz. Jeśli uważasz ze cydry są tylko kwaśne i nijakie to też czeka Cię duża niespodzianka. Prowadząca: Ania Dławichowska/Hedonistic Life Approach – popularyzatorkac cydrów i miodów pitnych, sędzia miodosytnicza.

Bilety 100 zł:

https://biletyna.pl/inne/WFDP-22-ABC-cydrow-polskich/Wroclaw

biletyna.pl

 

16:30 – 18:00 – ABC miodów pitnych – ODWOŁANE

Podczas degustacji poznasz 6 polskich rzemieślniczych miodów pitnych. Miód pitny uchodzi za wybitnie polski alkohol. Jednak jego historia jest równie długa jak wina! Gdzie i jak się go produkuje dzisiaj? Czy każdy miód pitny jest bardzo słodki i bardzo mocny? W czasie degustacji poznasz odpowiedzi na te pytania oraz spróbujesz miodów z dodatkiem owoców, kwiatów i przypraw. Poznasz tradycyjne i nowoczesne podejście do miodów pitnych w wykonaniu polskich rzemieślniczych miodosytników, którzy cieszą się ogromnym uznaniem za granicą, zdobywając liczne medale.

Prowadząca: Ania Dławichowska/Hedonistic Life Approach – popularyzatorkac cydrów i miodów pitnych, sędzia miodosytnicza.

Bilety 100 zł: https://biletyna.pl/inne/WFDP-22-ABC-miodow-pitnych/Wroclaw

 

SALE SZKOLENIOWE

Jak dojść do sal szkoleniowych: Pobierz plan

13:00 – 14:30 – Szkolenie nie tylko dla piwowarów ODWOŁANE

Szkolenia dla bardziej zaawansowanych, chcących zapoznać się również z niepożądanymi aromatami w piwie, na

bazie aromatów FlavorActiV poprowadzi Paweł Leszczyński, certyfikowany sędzia piwny, współorganizator Warszawskiego Festiwalu Piwa.To szkolenie pomyślane jest jako kalibracja dla piwowarów domowych i rzemieślniczych, (ale też dla innych zainteresowanych światem różnorodności piwnych aromatów, niekoniecznie

tych właściwych ) dzięki której będą potrafiły szybko zidentyfikować wady w piwie i określić ich źródło. Mniej będziemy skupiać się na nim na teorii sensorycznej. Zalecane jest, aby każdy z pracowników browaru przeszedł podobny kurs minimum raz do roku.

Aromaty: aldehyd octowy (odfermentacyjny i od utlenienia), diacetyl, SO2, H2S,

papierowy, utleniony (mieszanka), sztuczny miód, fenolowy, kwas izowalerianowy.

prowadzenie: Paweł Leszczyński | Bilet: 109 zł

https://biletyna.pl/inne/WFDP-2022-Szkolenie-nie-tylko-dla-piwowarow

 

14:00 – 15:30 –  Szkolenie degustatorskie ODWOŁANE

Chcesz nauczyć się, jak fachowo degustować piwo, na jakie elementy zwrócić uwagę i jak je ocenić? Myślisz, że profesjonalna wiedza sensoryczna i ocena piwa zarezerwowana jest tylko dla specjalistów i sędziów piwnych? Chcesz poznać techniki degustacyjne, zasady analizy piwa, sprawdzić się w teście aromatycznym i pracować z arkuszem oceny piwa? Weź udział w podstawowym kursie z sensoryki i degustacji piwa podczas FDP. Kursanci będą mogli zapoznać się z technikami degustacji i profesjonalną oceną piwa na podstawie sześciu różnych gatunków piw. Szkolenie poprowadzi Krzysztof lechowski, Certyfikowany sędzia piwny, były prezes Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

prowadzenie: Krzysztof Lechowski | Bilet: 80 zł

https://biletyna.pl/inne/WFDP-2022-Szkolenie-degustatorskie

 

WWP / TWÓJ BROWAR  (stoisko od ul. Królewieckiej)

 

12:00 – 18:00 – Prezentacje

Prezentacja sprzętu i akcesoriów marki Grainfather (dla chętnych kupony rabatowe) oraz innych produktów dostępnych w sklepie Twój Browar, porady piwowarskie.

STREFA TURYSTYKI PIWNEJ – DOLNOŚLĄSKI SZLAK PIWA I WINA

12:00 – 19:00 – Prezentacja Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina to inicjatywa, która ułatwia ludziom z całej Polski oraz z innych krajów zwiedzanie Dolnego Śląska i poznawanie zlokalizowanych w tym atrakcyjnym turystycznie obszarze browarów i winnic, poznawanie kultury browarniczej i winiarskiej, degustowanie najsmaczniejszych regionalnych wyrobów i poznawanie ludzi, którzy tworzą te niezwykle ciekawe miejsca.

Udział bezpłatny | Wejściówki do wygrania w konkursach lub do odebrania w sklepie festiwalowym

 

 

 

14:00 – 15:00 – Piwna prelekcja połączona z degustacją

Jeśli dopiero co zainteresowałeś się bogactwem piwnego świata to jest to propozycja dla Ciebie! Podczas szkolenia dowiesz się co nieco na temat rynku piwa, jego historii, stylach, sposobach degustacji czy piwnych ciekawostkach. W części praktycznej natomiast proponujemy degustację i bazową ocenę sensoryczną 6 różnych styli piw. Zapewniamy, że po wysłuchaniu pierwszej części szkolenia style odgadniecie sami!

 

Prowadzący: Piwny Klub: Jest nas dwóch: Paweł i Paweł, tworzymy piwny duet od stycznia 2017 roku. Do piwa podchodzimy z szacunkiem, ale i dużą dozą z dystansu. W końcu „it’s just a beer!”

Udział bezpłatny | Wejściówki do wygrania w konkursach lub do odebrania w sklepie festiwalowym

 

 

 

 

 

15:30 – 16:30 – Piwna prelekcja połączona z degustacją

Jeśli dopiero co zainteresowałeś się bogactwem piwnego świata to jest to propozycja dla Ciebie! Podczas szkolenia dowiesz się co nieco na temat rynku piwa, jego historii, stylach, sposobach degustacji czy piwnych ciekawostkach. W części praktycznej natomiast proponujemy degustację i bazową ocenę sensoryczną 6 różnych styli piw. Zapewniamy,

że po wysłuchaniu pierwszej części szkolenia style odgadniecie sami!

 

Prowadzący: Piwny Klub: Jest nas dwóch: Paweł i Paweł, tworzymy piwny duet od stycznia 2017 roku. Do piwa podchodzimy z szacunkiem, ale i dużą dozą z dystansu. W końcu „it’s just a beer!”

Udział bezpłatny | Wejściówki do wygrania w konkursach lub do odebrania w sklepie festiwalowym

 

 

 

17:00 – 18:00 – „ABC Degustacji na przykładzie win dolnośląskich”

Degustacja win z winnic należących do Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina.

Prowadzenie: Jacek Rusiecki – działa na Dolnym Śląsku zarówno w gastronomii jak i w winie od kilkunastu lat. Od ponad 3,5 roku działa także jako Wrocławskie Warsztaty Wina prowadząc wspólnie kursy, szkolenia i degustacje win wraz ze swoim bratem Michałem. Jest dolnośląskim koordynatorem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Udział bezpłatny | Wejściówki do wygrania w konkursach lub do odebrania w sklepie festiwalowym

STREFA SPORTÓW MIEJSKICH

16:00 – 19:00 – Kosynierzy Wrocław

Aktualny mistrz Polskiej Ligi Lacrosse zaprasza małych i dużych do wspólnej zabawy. Zobaczcie na czym polega lacrosse i spróbujcie swoich sił, może odkryjecie w sobie ukryte pokłady talentu 🙂

 

14.00 – 18.00 – Rugby Wrocław

Rugby to w Polsce dość niszowy sport, który ma jednak rzesze fanów na całym świecie. Wpadnijcie zobaczyć dlaczego. Drużyna Rugby Wrocław pokaże wam jak się gra w rugby i jak porządnie rzucić piłką. Dużo zabawy i porządna dawka ruchu gwarantowane!

 

12:00 – 18:00 – Fingle – fińske kręgle

Pan Henryk Stokłosa z firmy Kubisport zaprasza do poznania fińskich kręgli zwanych finglami. Gra na pewno zainteresuje tych młodzież, dorosłych i rodziny, a pan Henryk wyjaśni jak w to się gra.

 

12:00 – 20:00 – Ekostraż 

Stoisko informacyjne, zbiórka na zwierzaki, warsztaty

BEZPŁATNE BADANIA ALKOMATEM

12:00 – 20:00 – Wrocławski Ośrodek Pomocy Osobom Nietrzeźwym

Odpowiedzialne i bezpieczne spożywanie alkoholu.

 

Oddałeś/aś maksymalną ilość głosów w dniu dzisiejszym. Zamknij

Już głosowałeś/aś na to piwo. Zamknij

Twój głos został oddany. Dziękujemy.