Strefa Turystyki Piwnej

Strefa Turystyki Piwnej

Wierzymy, że piwo wyznacza styl życia. Pasja, Podróż, Przygoda.

Od 2014 roku, w Strefie Turystyki Piwnej prezentujemy miejsca, które łączą te wartości i piwo. Znaleźć tu można ciekawe oferty turystyczne miejsc, związanych z browarnictwem.

 

W 2017 roku w Strefie zaprezentowali się:

Trójmiejski Szlak Piwny - Craft Beer Trail

Muzeum Browaru Żywiec

Pałacyk Łąkomin - SPA Resort & Brewery

Wystawa nietypowych otwieraczy do butelek z całego świata

 

Craft Beer Trail

Trójmiejski Szlak Piwny – Craft Beer Trail czarne logo

Pierwszy Trójmiejski Szlak Piwny - Craft Beer Trail został zainaugurowany 30 lipca 2016 r.

Czym jest Szlak Piwny? Przede wszystkim sposobem na dobrą zabawę w Trójmieście. Każdy chętny otrzymuje przewodnik z opisem browarni znajdujących się na szlaku. Oprócz tego znaleźć w niej można największe ciekawostki dotyczące warzelnictwa złotego trunku już od wieków średnich. No i na koniec -  pieczątki. Każdy kto odwiedzi wymieniony w niezbędniku lokal i zaopatrzy się w nim w kufel piwa otrzymuje stempel. Za uzbieranie określonej ilości czekają oczywiście atrakcyjne nagrody.


Na liście Trójmiejskiego Szlaku Piwnego Craft Beer Trail znajduje się obecnie 9 lokali:
• Eliksir (Gdańsk)
• Brovarnia Hotel Gdańsk (Gdańsk)
• Browar Miejski Sopot (Sopot)
• Pub Browar Spółdzielczy (Gdańsk)
• Browar Trójmiejski Lubrow (Gdańsk, Sopot)
• AleBrowar (Gdynia)
• Vrest (Gdańsk)
• PG4 (Gdańsk)

 

Podczas 8. WFDP, Craft Beer Trail rozda w konkursie 2 vouchery na pobyt w Gdańsku w Hotelu Mercure Posejdon. Szczegóły na stoisku Craft Beer Trail w Strefie Turystyki Piwnej!

 

Więcej informacji o Craft Beer Trail na stronach:

http://visitgdansk.com/corobic/Szlak-Piwny-w-nowej-odslonie,a,130

http://visitgdansk.com/corobic/Szlakiem-piwnym-przez-Trojmiasto,a,107

 

IMG 1074   IMG 1022

 IMG 1348

 

Muzeum Browaru Żywiec

Muzeum Browaru Żywiec znak podstawowy kolor (002)

Muzeum Browaru Żywiec jest prywatnym muzeum Grupy Żywiec. Zostało ono otwarte we wrześniu 2006 roku. W 2016 roku zmodernizowana część jego ekspozycji, bar i sklepik.


Muzeum zlokalizowane jest w dawnych  piwnicach leżakowych Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu. Po przekroczeniu wrót dębowych, goście Muzeum wchodzą w świat piwa naznaczonego 160 – letnią  historią żywieckiego browaru. Liczne eksponaty, multimedia i aplikacje interaktywne powodują, że zwiedzający  przenoszą się w odległe czasy, poznają  bogate dzieje browaru, technologię produkcji piwa, style piwne, miejsca eksportu produkowanego tu piwa oraz postaci pierwszych piwowarów powstałej w XIX Żywieckiej Szkoły Piwowarskiej, której tradycje kontynuowane są do dziś. Wśród licznych eksponatów  znajdują się  bogate zbiory butelek, szklanek i kufli piwnych.


Po zwiedzaniu, goście mają  czas na odpoczynek i degustację żywieckiego piwa. Ostatnim punktem wizyty w muzeum jest sklep z pamiątkami, w którym każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie.


Muzeum w swej ofercie proponuje osobom dorosłym zwiedzanie  Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, który został założony 1856 roku przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. Browar w ciągu swojej 160-letniej historii przeszedł liczne zmiany, jednak nie zmieniły się oryginalne receptury i wysoka jakość piwa  warzonego nieprzerwalnie od 160 lat. Browar jest nie tylko największym browarem Grupy Żywiec (producenta m.in Żywca, Heinekena, Warki i Tatry) ale również  jednym z najnowocześniejszych browarów w Polsce i Europie.


Muzeum Browaru Żywiec jest jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego gdzie zostało wyróżnione tytułem Gwiazdy Techniki. Od 2010 r. jest tzw. punktów kotwicznych Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego, co świadczy o jego ponadregionalnym znaczeniu dla przemysłowej historii Europy.
Muzeum i Browar w Żywcu to ciekawy cel odwiedzin zarówno dla pasjonatów historii regionu, jak i samego piwa.
Muzeum odwiedziło już prawie 900 tys.  osób. Do Muzeum chętnie przyjeżdżają nie tylko goście z Polski ale również  z innych krajów Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady a także  tych bardziej odległych, jak Japonia, Korea, Indie, Chiny, Brazylia, Argentyna czy Australia itp.


Więcej informacji o Muzeum Browaru Żywiec oraz rezerwacji wizyty,

można znaleźć na stronie internetowej www.muzeumbrowaru.pl.

 

0Z5Y7015   

0Z5Y7103

0Z5Y7072

 

Pałacyk Łąkomin - SPA Resort & Brewery

Pałacyk Łąkomin - SPA Resort & Brewery Logo Lakomin

66-433 Lubiszyn, Łąkomin 1
woj. lubuskie, powiat gorzowski, gmina Lubiszyn

POŁOŻENIE

Nasz obiekt jest niemalże odizolowany od jakiejkolwiek cywilizacji – w samym Łąkominie znajduje się zaledwie pięć numerów, z czego jedyni sąsiedzi oddaleni są od nas o ok. 4 km. Najbliższa wieś położona jest w odległości 5 kilometrów (Mosina), od drogi asfaltowej dzielą nas 2 kilometry, a do najbliższej miejscowości jedzie się aż 16 kilometrów (Dębno). To wszystko sprawia, iż Łąkomin jest prawdziwą oazą ciszy i spokoju.

ODPOCZYNEK

Osoby szukające u nas odpoczynku i relaksu na pewno się nie zawiodą. Na terenie całego ośrodka (8 hektarów!) znajdą Państwo kilkanaście stołów, stolików i ławeczek, przy których można spokojnie poczytać książkę czy spożyć ulubiony napój. Mamy także miejsce na ognisko oraz specjalnego grilla. Po sytej kolacji i ciekawym dniu, odpocząć można przy kominku lub przed telewizorem.

BROWAR

W piwnicach Pałacyku mieści się nasz Browar Rzemieślniczy. Warzymy piwo według naszych autorskich receptur, przy użyciu samych naturalnych składników: woda z czystego Łąkomińskiego źródła, chmiel z własnej uprawy (częściowo), słody i jęczmień od sprawdzonych, polskich dostawców. Nasze piwa są zdrowe, niepasteryzowane, naturalnie refermentowane. W przeciwieństwie do browarów koncernowych, nie poprzestajemy na popularnym podziale na piwo jasne, ciemne i pszeniczne. Bawimy się stylami.

Mamy w swojej ofercie takie piwa jak: Polskie ALE, Pils Niemiecki, Foreign Extra Stout, Coffee Stout, Koźlak, English IPA, American IPA, RIS, Porter Bałtycki, piwa belgijskie. Na tym jednak nie poprzestajemy – będziemy Państwa stale zaskakiwać.

Oferujemy możliwość degustacji w Pałacyku.

SPA

Naszą prawdziwą perełką jest Centrum SPA, urządzone w bardzo stylowych wnętrzach. Oferujemy Państwu: zabiegi wellness i modelujące sylwetkę, zabiegi relaksacyjne, zabiegi wyszczuplające, kąpiele w wannie z hydromasażem, kąpiele perełkowe, zabiegi w nowoczesnej kapsule SPA, a także tradycyjną saunę fińską.

NOCLEGI

Posiadamy 22 pokoje dwuosobowe oraz 3 typu studio.

 

Więcej informacji na stronie: www.lakomin.pl

 

lakomin wesela imprezy spa hotel konferencje 015  

lakomin wesela imprezy spa hotel konferencje 002

Lakomin

Wystawa nietypowych otwieraczy do butelek

Wystawa "Nietypowe otwieracze do butelek" - z kolekcji Jolanty Traczyńskiej

Moja przygoda z otwieraczami do kapsli zaczęła się około 12 lat temu. Pierwszy otwieracz –ciekawostkę dostałam w prezencie od mojego męża, …bo po prostu uwielbiam piwo. Muszę przy okazji zaznaczyć, iż praktycznie od wczesnej młodości lubię otaczać się nietypowymi przedmiotami, zbierałam okazy ceramiki bolesławieckiej, stare bibeloty, antyki, a także artystyczne szkło (głównie białe). Moje upodobania z biegiem lat zmieniały się, ale zainteresowanie oryginalnymi gadżetami pozostało. Często odwiedzam giełdy staroci, różne miejsca targowe, gdziekolwiek jestem w kraju czy zagranicą, wypatrując ciekawych przedmiotów - przede wszystkim otwieraczy.

W efekcie stworzyłam zbiór otwieraczy, których kształty i oryginalność mnie zaintrygowały. Niejednokrotnie są to cudeńka stworzone przez ludzi o niezwykłej wyobraźni. Ich pozyskanie zawdzięczam nie tylko sobie: rodzina , przyjaciele, szeroki krąg znajomych, jak również przypadkowo spotkane osoby, sukcesywnie wzbogacają moją kolekcję przekazując mi okolicznościowe prezenty, czy pamiątki z wojaży po świecie. Przyjemność jest tym większa, iż obdarowujące osoby wykazują niewiarygodną tolerancję, zrozumienie i zaciekawienie dla pasji „pozytywnie zakręconej”. Bardzo im wszystkim dziękuję.

Trudno wyeksponować drobne przedmioty (w zasadzie powszechnego użytku), ich nietypowość, piękno i urok. Kolejna edycja „Wrocławskie Festiwalu Dobrego Piwa” to niebywała dla mnie okazja do przedstawienia zbioru tematycznie wpisującego się w charakter imprezy. Może moja pasja zainspiruje oglądających. Zbieractwo to przecież wielka radość i fantastyczna frajda – zapewnia Jolanta Traczyńska.

Zbiór liczy aktualnie ponad 400 egzemplarzy. Wystawione zostaną te najciekawsze i rzadko spotykane.

 

Vip Travel Wrocław

VIP TRAVEL WROCŁAW - organizator wycieczek "Piwny Wrocław"  towarzyszących Wrocławskiemu Festiwalowi Dobrego Piwa - zaprasza na  swoje pozostałe wydarzenia!

Szczegóły:

www.facebook.com/viptravelwroclaw

www.viptravelwroclaw.pl/aktualnosci

1200x450 browar Hassego

vt

 

Wystawa "Browarnictwo we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Historia i współczesność"

 

Wystawa plenerowa na wrocławskim Rynku

Współczesne browary, historia największego piwnego festiwalu w Polsce, ciekawostki i interesujące fakty z Wrocławia, którego przeszłość pod względem browarnictwa jest bardzo bogata. Od 1 czerwca na wrocławskim rynku obejrzeć można wystawę „Browarnictwo we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Historia i współczesność”, przedstawiająca wyjątkowe miejsca na mapie Dolnego Śląska, przypominające także o jego przeszłości.

 

 wystawa1       wystawa3

Wystawa, którą na wrocławskim rynku można było oglądać od 1 do 16 czerwca 2017, stanowi zbiór najważniejszych informacji na temat browarów związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Tematy, które zostały przedstawione na planszach, dotyczą historii piwowarstwa i browarnictwa we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, współczesnych browarów, które można odwiedzić, a także samego Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa.

 

                                    

              

 
   

Organizator

Centrum Kultury Zamek

logo-centrum-zamek

Tripadvisor

Lokalizacja

stadion

Wspierają nas

rekinysukcesu.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby być ciągle na bieżąco.