Warto zobaczyć - Strefa Turystyki Piwnej

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa był pierwszym przedsięwzięciem w Polsce na tak szeroką skalę, dzięki któremu piwo zyskało status oryginalnego i eleganckiego trunku. Poprzednia edycja festiwalu pokazała, że nasza publiczność z wielkim zainteresowaniem poszukuje informacji o nowych regionach browarnictwa i nie chce poprzestawać jedynie na biernej konsumpcji.

W myśl zasady 3xP: pasja, podróż, przygoda, chcemy, aby każdy lokalna działalność piwowarska, która niesie ze sobą obietnicę przeżycia tych wartości, została zauważona. Wierzymy, że promocja nawet najlepszego piwa wymaga niestandardowych nośników komunikacji, stąd pomysł utworzenia na naszym festiwalu Strefy Turystyki Piwnej. Miejsca, gdzie wszyscy właściciele browarów tradycyjnych, restauracyjnych, muzeów, sklepów z birofiliami, hoteli, mogli wymieniać się doświadczeniami oraz przedstawić swoje turystyczne oferty szerokiemu gronu odbiorców.

 

W Strefie Turystyki Piwnej prezentowali się:

 

Browar Bednary
 

logo bedbary

 Browar Bednary
 Bednary ul. Zachodnia 6
 99-416 Nieborów

 www.browarbednary.pl

  

Kiedy myślisz o Polsce centralnej i zastanawiasz się co w niej jest tak fascynującego, najprawdopodobniej przyjdzie Ci do głowy Księstwo Łowickie.

W bliskiej odległości od siebie: zwiedzisz dawną stolicę Polski, skansen z drewnianą wioską jak z chłopów Reymonta, Pałac Radziwiłłów, arkadyjski ogród w stylu angielskim i wiele innych.

Tutaj są miejsca z historią tak starą jak Polska, miejsca magiczne z wyczuwalną energią Twoich przodków. Miejsce narodzin wielkiego malarza Józefa Chełmońskiego i w końcu miejsce odrodzenia najsłynniejszego piwa w Polsce, Piwa Łowickiego.

Zasmakuj w historii – odwiedź Browar Bednary.

Zapraszamy!

  

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
               

Browar Miedzianka
 

logo Miedzianka

 Browar Miedzianka
 Miedzianka 57b
 58-520 Janowice Wielkie

 www.browar-miedzianka.pl

Jesteśmy małym browarem leżącym na skraju Rudaw Janowickich nad przepiękną doliną Bobru. Budynek został zaprojektowany tak byście mogli podejrzeć jak zachodzi proces warzenia równocześnie podziwiając okoliczne widoki. Dostaniecie niepowtarzalną możliwość zakochania się w dobrym piwie i Rudawach Janowickich.

 

 • M1
 • M2
 • M3
 • M4
 • M5
 • M6
 • M7
 • M8
 

                        

Miasto Piwowarów

logomiasto piwowa

 

 Piotrków Trybunalski - Miasto Piwowarów
  ul. Zamurowa 11
  Piotrków Trybunalski

  www.facebook.com/MiastoPiwowarow

Miasto Piwowarów to szereg piwnych atrakcji zgromadzonych w jednej, zwartej przestrzeni miejskiej Piotrkowa Trybunalskiego. Od ponad 500 lat warzymy piwo, najpierw dla polskich dostojników przybywających na sejmy i trybunały, następnie dla wszystkich, którzy doceniają smak złocistego trunku. Najstarsza zachowana pisana wzmianka o piotrkowskim piwie pochodzi z 1487 roku, kiedy to król Kazimierz Jagiellończyk potwierdził prawa kupców piotrkowskich. Z badań historycznych wiadomo, że piwo warzone było w Piotrowie od założenia miasta, a przez wieki powstawały tutaj jego rekordowe ilości w skali kraju.


Dzisiaj udanie nawiązujemy do bogatej tradycji browarniczych Piotrkowa Trybunalskiego. Miasto Piwowarów to nie tylko otwarte na zwiedzanie browary, ale również Centrum Edukacji Browarniczej (a w nim duży wybór birofiliów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, kosmetyków na bazie piwa oraz oczywiście produktów piotrkowskich browarników), muzeum Browar do Góry Nogami. Można tutaj zobaczyć, jak powstaje piwo a wszelkie rekwizyty znajdują się tuż nad głowami zwiedzających. Łaźnie Piwne oferujące niezapomniane chwile relaksu, połączone z degustacją lokalnych specjałów. Turystyczny Szlak Piwowarski pozwala poznać najważniejsze zabytki Piotrkowa, ze szczególnym uwzględnieniem „piwnych” lokalizacji. Ciekawą formą spędzania wolnego czasu są piwne gry miejskie, organizowane w scenerii urokliwej piotrkowskiej Starówki.
Wszystko to znajdziemy w Piotrkowie Trybunalskim, w samym sercu Polski.
Zapraszamy do Miasta Piwowarów!   

 

 • Miasto_Piwowarow_1
 • Miasto_Piwowarow_2
 • Miasto_Piwowarow_3
 • Miasto_Piwowarow_4
 • Miasto_Piwowarow_5
 • Miasto_Piwowarow_6
 • Miasto_Piwowarow_7
                                                         

                    

Pałac Brzeźno

 logo Brzezno

 Pałac Brzeźno
 Brzeźno 1
 55-110 Prusice

www.palacbrzezno.pl

Strefa Wellness & SPA , położona jest w tajemniczych podziemiach Pałacu Brzeźno, powstała, aby zapewnić Gościom relaks i odpoczynek, ale również w celach zdrowotnościowych. Podstawą naszego SPA jest wszechobecna sól himalajska, której niezwykłe właściwości lecznicze znane są od wieków. Seans w unikalnej tężni solankowej to skuteczny i najbardziej naturalny sposób leczenia, bez obciążania wątroby, żył i innych organów.  Jod i brom wszechobecne w tężni to Twoi sprzymierzeńcy w walce z chorobami układu oddechowego i krążenia. Inhalacje w pałacowej tężni zbudują także Twoją odporność na długie miesiące: zapobiegną katarom, infekcjom gardła, krtani i oskrzeli oraz poprawią ogólną kondycję organizmu, działając antybakteryjnie i oczyszczająco.

Łaźnie piwne w Pałacu Brzeźno to propozycja dla tych, którzy najchętniej wypoczywają w dobrym towarzystwie. Kąpiel w naturalnym suszu piwnym pozwoli odprężyć się po długim dniu, dobroczynnie i rozluźniająco wpłynie na kondycję skóry, a przy okazji stworzy okazję do wspólnego relaksu w gronie znajomych lub współpracowników.
50-minutowy seans w łaźni piwnej to przede wszystkim kąpiel w suszu piwnym, będącym mieszanką starannie wyselekcjonowanych, naturalnych składników, które od lat wykorzystywane są w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Wpływają one szczególnie korzystnie na poprawę kondycji skóry i włosów, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz wpływają na ogólną poprawę samopoczucia. Kąpiel urozmaicona jest degustacją wyśmienitego piwa oraz zakończona 10-minutowym relaksem.

Pałac Brzeźno Golf & Spa mieści się 30 km od Wrocławia i składa się z:
- 3 obiektów hotelowych z zapleczem konferencyjnym,
- pola golfowego (możliwość organizacji Akademii Golfa),
- Spa & Wellnes,
- kortów tenisowych,
- malowniczego parku z altaną - możliwość organizacji eventu na świeżym powietrzu.

 

 • Pałac_Brzeźno_2
 • Pałac_Brzeźno_3
 • Pałac_Brzeźno_4
 • Pałac_Brzeźno_5
 • Pałac_Brzeźno_6
 • Pałac_Brzeźno_7
 • Pałac_Brzeźno_8
 • Pałac_Brzeźno__1

Manufacture MRN

  Manufacture logo

  Manufacture - MRN
  Gać 21
  55-200 Oława (k. Wrocławia)   

  www.manufacture-mrn.pl

W projektach Manufacture-MRN łączymy nową jakość ze starym wyglądem, proste rozwiązania z wytrzymałością , stal – drewno – szkło – materiał. Korzystamy z nowych mediów, takich jak wycinanie na CNC, spawanie najlepszymi dostępnymi metodami. Oczywiście podstawą naszych działań jest praca ręczna. To dzięki temu każdy element jest dopracowany i współgra z całością. Ponadto dbając o szczegóły, staramy się tworzyć przedmioty zbliżone ideału.


Zwracamy uwagę na proporcje, kolor, materiał, kształty. W trakcie realizacji projektów Współpracujemy z najlepszymi fachowcami z różnych dziedzin. Dzięki temu dla naszej manufaktury nie ma rzeczy niemożliwych. „Chcesz, masz” jak powiedziała niegdyś nasza klientka, której wykończyliśmy całą restaurację w Warszawie – Tapas w Hiltonie.


Współpracujemy ze starą odlewnią, gdzie reprodukujemy własne wzory. Często są to kopie oryginalnych nóg od maszyn. Staramy się odświeżyć stary design przemysłowy, dać mu nowe życie w salonach, gdzie zasłużył na miejsce po latach pracy. Częściej jednak wykonujemy własne projekty, które potem odlewamy i przygotowujemy. Takie jak nogi 300M, które cieszą się dużą popularnością zarówno w Polsce, jak i zagranicą.


Przy wykańczaniu staramy się zostawić niedoskonałości materiału, pielęgnować je. To one nadają naszym wyrobom unikalnego charakteru. To dzięki nim nasze nogi od stołów, szafki oraz inne elementy wyglądają jak oryginalne, przedwojenne części z fabryk. Inspiracje to stare imadła, maszyny parowe, tkackie itp. itd.  

 

 • Manufacture_MRN_1
 • Manufacture_MRN_2
 • Manufacture_MRN_3
 • Manufacture_MRN_4
 • Manufacture_MRN_5
 • Manufacture_MRN_6
 • Manufacture_MRN_7
 • Manufacture_MRN_8
  

 

Wystawa “Browary Dolnośląskie”


  Multimedialna wystawa “Browary Dolnośląskie”

Autorem materiałów wyświetlanych na prezentacjach jest Jarosław Broniewski, który korzystał w dużej mierze z notatek (rękopisów i maszynopisów) swojego dziadka, śp. Stanisława Broniewskiego (1914-2000), wieloletniego pracownika i dyrektora, najpierw Wrocławskich Zakładów Piwowarsko-Słodowniczych, a później Wrocławskich Zakładów Piwowarskich.

Punktem wyjścia do powstania tego opracowania była przede wszystkim historia Wrocławskich Zakładów Piwowarskich (później przekształconych w Browary Dolnośląskie Piast SA). Stąd w materiale brak – co może wydać się niektórym dziwne, ale w świetle przyjętych założeń staje się oczywiste – materiałów poświęconych np. browarom we Lwówku, Legnicy czy Chojnowie (browary w tych miastach należały do Legnickich Zakładów Piwowarskich).


Główny nacisk położony pierwotnie miał być na lata powojennej odbudowy i późniejsze funkcjonowanie do i po roku 1989. W miarę jednak kompletowania materiałów, wyjazdów w teren w celu fotograficznej dokumentacji, poznawania kolekcjonerów, otrzymywania coraz to nowych materiałów, pojawiła się chęć poszerzenia prezentacji o dodatkowe sekcje/działy. I tak dzięki uprzejmości wielu osób możliwe stało się poszerzenie historii browarów Wrocławskich Zakładów Piwowarskich o lata przedwojenne, co pozwoliło na opisanie ciągłości produkcji od początków danego browaru aż do jego likwidacji pod szyldem Browarów Dolnośląskich czy też koncernu Carlsberg. Sekcja dotycząca Browarów Wrocławia została podzielona na browary, które przetrwały działania wojenne i produkowały nadal; browary, których działalność zakończyła się w 1945 r.; browary, które zakończyły produkcję dużo wcześniej niż 1945 r.
Opis danego browaru zawiera – w miarę możliwości – informacje o jego powstaniu, wielkości produkcji oraz wszelki dostępny materiał ikonograficzny: skany etykiet piwnych, pocztówek, planów budowlanych, reklam prasowych, zdjęcia szklanek, kufli, podstawek pod kufle, butelek, kapsli, szyldów.

 

 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_1
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_2
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_3
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_4
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Browar_Głuszyna_Górna
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Browar_Piast_etykieta
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Browar_Radków_etykiety
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Browar_Staniszów
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Browar_w_Bystrzycy_Górnej
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Browar_w_Miedziance_etykieta
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Browar_w_Oławie
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Browar_w_Szczodrem
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Browar_w_Szczodrem_2
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Conrad_Kissling_Breslau
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Czermna
 • Wystawa_Browary_Dolnośląskie_Idzików
 

 

Organizator

Centrum Kultury Zamek

logo-centrum-zamek

Tripadvisor

Lokalizacja

stadion

Wspierają nas

rekinysukcesu.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby być ciągle na bieżąco.