Podczas 8. Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa zagrali

 

PIĄTEK

DJ Novicky

Piątek, godz. 17:00 - 23:00, strefa chillout

DJ NOVICKY

Zaczynał od szeroko pojętej muzyki house ktora na przestrzeni czasu przybrała formy deep i tech. W latach 2000- 2008 odwiedził większość polskich klubów oraz wystąpił na największych festiwalach takich jak: Creamfields, Audioriver czy finał konkursu Nokia Trends Lab, gdzie zagrał u boku takich gwiazd jak: Roni Size, Booka Shade, Richie Hawtin, Kosheen, Paul van Dyke, Goldie, Deep Dish. Swoje sety Novicky prezentował również na antenie Radiostacji, radia RAM, EURO oraz radia BIS.W roku 2010 wystąpił na festiwalu Heineken Open Air.

Obecnie Novicky miesza hip hop, rnb oraz wyciaga najlepsze smaczki z szeroko rozumianej muzyki pop. Najczęściej usłyszeć go można w klubie Drugie Dno (gdzie odpowiada za booking artystów) oraz w Poziomie 1, Papa Bar, Schody do Nikąd.Novicky swoja muzyką okrasza wiele wydarzeń sportowych spod szyldu Red Bull.Większą część zimy spędza grając na alpejskich stokach oraz klubach.

Na Festiwalu będzie można usłyszeć dużą dawkę eklektycznej selekcji neo soul, downtempo, nu jazz, hip hop.

 

Distant Nights

Piątek, godz. 19.30, scena główna

 Distance Nights

Wrocławski zespół Distant Nights gra muzykę inspirowaną zimnofalowymi brzmieniami początku lat 80., szczególnie takimi zespołami jak Joy Division czy The Cure. W tym roku obchodzą pięciolecie swojej działalności i właśnie z tej okazji wydadzą swój debiutancki album. Historia tej wrocławskiej grupy zaczęła się w internecie na jednym z portali ogłoszeniowych. "Swoje ogłoszenie umieścił nasz wokalista , który poszukiwał muzyków do założenia zespołu.
Dzięki swojej nietypowej barwie głosu, zamiłowaniu do muzyki lat 80, szybko znalazł chętnych do wspólnego tworzenia. Nasza znajomość nawiązana przez internet przerodziła się w przyjaźń. Na brzmienie naszego zespołu mają wpływ wszystkie emocje i zmysły, to co przeżywamy, to co nas otacza. Nawet najmniejsze z pozoru nic nie znaczące szczegóły. Muzyka służy nam jako przekaźnik naszych odczuć i przemyśleń"

Damian Cywiński
Jakub Legendziewicz
Albert Gancarz
Szymon Kasprolewicz
Wojciech Dziedzicki

Posłuchaj :)


Tekno

Piątek, godz. 20.50, scena główna

tekno 3

Tekno to połączenie punka, alternatywy i elektroniki w piosenkowych ramach. Rasowe gitarowe granie z syntetyzatorami i tanecznymi bitami. Aktualne teksty po polsku zyskały uznanie wśród słuchaczy na koncertach, jak również rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Poza jakością koncertową, energią i doświadczeniem, zespół wyróżnia forma grania koncertów – Tekno to trio ze śpiewającym perkusistą.

Piotr Tokara Tokarski - Mic&Drums
Tomasz Dżolo Płonka - Bass
Jacek Perkoz Perkowski - Gitara

Posłuchaj :)

 

SOBOTA

DJ TVB

Sobota, godz. 15:00 - 23:00, strefa chillout

 DJ TVB foto

TVB (Tomek Leśniewski)
DJ, producent zafascynowany szeroko pojętą muzyką urbanistyczną. Pierwsze płyty kładł na deki we wrocławskim klubie Clinique, później miksował w Drodze do Mekki, Chill Out Clubie, Kamforze i gościnnie na wielu innych imprezach. W latach 2006 - 2013 współprowadził z Wują (My Head is Dubby ) audycje BrokenBeats w Radiu Luz. Od 2010 roku współorganizuje imprezy na statku po Odrze (Boat.Trip i Holy Ship! ) Zawodowo zajmuje się produkcją dźwiękową dla radia i telewizji. Swoje utwory wydawał w Urban Dubz rec.(UK) / Sequel One Records (PL) / Dynasty Shit rec. (USA) / XLNT rec. (PL) czy Polish Juke (PL ). Dzielił scenę m.in. z Sam Binga, Aarome Jerome (aka S.B.T.R.K.T) Seiji (Bugz in the attic), Scuba, czy Deszczu Strugi. Jego kawałki były grane w: RINSE FM (UK), Red Bull Music Academy Radio, SUB FM, Fokus FM (UK), Polskie Radio Czwórka, Radio Ram, Radio RMF CLUB, Radio LUZ, ESKA TV…
 
www.mixcloud.com/TVB
www.facebook.com/TVBBEATS
www.soundcloud.com/tvb

Dr Misio

Sobota, godz. 19.00, scena główna

 3270318

Dr Misio powstał w czerwcu 2008 roku. Zespół gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, do tego brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

W maju ukazał się najnowszy, trzeci album Dr Misio pod tytułem „Zmartwychwstaniemy”. Dla wszystkich, którzy znają ich poprzednie płyty czy byli na koncertach to będzie szok. Po drugiej, świetnie przyjętej przez fanów i dziennikarzy muzycznych, mroczno-gorzkiej płycie „Pogo” z 2014 roku pisano, że jest „mocna jak spirytus i ostra jak brzytwa”, że „faceci po przejściach śpiewają smutne piosenki o miłości i śmierci”. Ale ta rockowa załoga pod wodzą Arka Jakubika już wtedy wiedziała, że na trzeciej płycie musi być rewolucja. I jest. Otworzyli się na nową energię. Na muzykę. Na zupełnie nowe brzmienia

Arek Jakubik – wokal
Paweł Derentowicz – gitara
Mario Matysek – gitara basowa
Radek Kupis – klawisze
Janek Prościński - perkusja

Posłuchaj :)

 

Dianna Kross

Sobota, godz. 20.50, scena główna

dianna 600

Nazywamy się Dianna Kross (www.dianna-kross.com), tworzymy autorską muzykę opartą na solidnym rockowym graniu, ale mamy dużo naleciałości funkowych i bluesowych czasami ocierając się o pogranicze jazzu. Skupiamy się przede wszystkim na muzyce - stąd nie mamy jakiegoś specjalnego przekazu tekstowego, ale nasze piosenki poruszają tematykę ogólnie społeczną. Bez podtekstów religijnych, politycznych, bez obrażania innych oraz bez przekleństw.

Skład tworzą trzy osoby: Michał - instrumenty perkusyjne, Karol - gitara i wokale, Patryk - gitara basowa.

 

NIEDZIELA

DJ Ernest Dec a.ka. Er-J oraz DJ Funk Fu

Niedziela, godz. 13.00 - 20:00, strefa chillout

Ernest Dec a.ka. Er-J

fotograf współtworzący duet Piqsell Studio.
Rozemocjonowany na punkcie płyt winylowych. W wolnych chwilach realizuje swoje pasje jako DJ, fascynuje go wielokierunkowość w muzyce, ale najszybciej serce bije mu grając Funk - Afro Beat - Disco - Jazz - Soul - Rap. Stale poszukuje wyjątkowych i oryginalnych smaczków, które dopełniają jego wyjątkową kolekcję o czym można się osobiście przekonać odwiedzając miejsce Shopiq.


Funk Fu (Łukasz Pałasz)

DJ, kolekcjoner płyt winylowych i właściciel sklepu płytowego WinyLove. Na codzień rezydent klubu Nietota, grywał w wielu miejscach na wrocławskiej mapie klubowej m.in. Neon Side, Carpe Diem, Stary Klasztor, Heca... Regularnie prezentuje swoje muzyczne inspiracje w audycji Fleszlajt w radio RAM. Jego sety wypełnione są południowo amerykańskim afro-jazzem, klasycznym funkiem i oldschoolowym rapem.


HooDoo Band

Niedziela, godz. 17.20, scena główna

fot. Bandphoto.pl 2

HooDoo Band- najlepszy funky n' blues band w Europie!
Kiedy to w latach 60. w Ameryce czarnoskórzy muzycy połączyli muzykę soul, soul jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny, nikt w Polsce nie spodziewał się, że pojawi się zespół, który swoją twórczością stworzy kosmiczny FUNK'n'BLUES.
Funky w szerszym znaczeniu określa optymistyczne i "luźne" podejście. W tym naturalnym środowisku narodziło się siedmioosobowe HooDoo Band i stworzyło zbitą społeczną komórkę.
HooDoo to ekstrawagancka moda, styl życia oraz prawdziwe brzmienie. Pulsujące rytmy oraz bluesowe ciepło w wykonaniu HooDoo Band zaszokowało ludzi i Ci, co usłyszeli i zobaczyli, już nie mogą przestać.
Energia HooDoo Band jest bardzo zarażająca.


Tomasz Nitribitt - vocal/harp
Alicja Janosz - vocal
Patrycja Łacina Miarka - vocal
Bartłomiej Miarka - guitars
Piot Świętoniowski - piano, hammond
Andrzej Stagraczyński - bass guitar
Bartosz Niebielecki - drums

Posłuchaj :)


MILOOPA

Niedziela, godz. 18.40, scena główna

MILOOPA VERKE foto Łukasz Rajchert 01

MILOOPA powstała w 2001 roku we Wrocławiu, ma  na koncie współpracę z wybitnymi artystami z całego świata (Eivind Aarset, Anti Pop Consortium, JoJo Mayer, Ganesh Anandan, Blu Rum 13), występy na wielu europejskich festiwalach (m.in Sziget, United Islands, Be2gether, Fete De La Musique, Creamfileds) oraz trasy koncertowe we Francji, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii, Holandii, Szwecji, Czechach, Słowacji, Litwie oraz na Węgrzech. MILOOPA przełamuje klasyczne bariery gatunków takich jak elektronika, drum’n’bass, pop, rock, soul, dubstep czy nu-jazz, tworząc wielowymiarową przestrzeń, której klimat zmienia się bardzo dynamicznie.Wrocławski zespół świętuje 15-lecie działalności jubileuszowym, czwartym w dorobku studyjnym albumem VERKE. Materiał wyprodukował lider i basista  Radek Bond Bednarz. Tak jak w przypadku poprzednich wydawnictw Unicode i Optica, Miloopa kontynuuje współpracę z  Rolim Mosimannem (Faith No More, Björk, The Young Gods)


skład:  
Natalia Lubrano – wokal
Bond – bass, produkcja
Paweł Konikiewicz – klawisze
Michał Muszyński – perkusja

Posłuchaj :)

 

 

Organizator

Centrum Kultury Zamek

logo-centrum-zamek

Tripadvisor

Lokalizacja

stadion

Wspierają nas

rekinysukcesu.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby być ciągle na bieżąco.