Podczas 7. Festiwalu na scenie koncertowej zagrali:

Kto zagra w 2017 roku? Szczegóły wkrótce!

Piątek

TAKIE TRIO

piątek 10 czerwca, godz. 16.40

Takie Trio

Zespół powstał w 2006 roku . W 2011 do zespołu dołączyła Wisława Kadyszewska wokalistka . Członkowie zespołu posiadają wieloletnią historię w muzyce bluesowej i rokowej grając w czołowych formacjach tego gatunku w Polsce. Od 2009 roku działają i grają w CK Zamek" we Wrocławiu.Zespół zagrał na wielu kocertach estradowych i kameralnych w klubach , min na finałowym koncercie "Euro 2012.

 

FREE LITTLE PIGS

piątek 10 czerwca, godz. 18.00

Free Little Pigs

Pierwszy występ Free Little Pigs miał miejsce w 1998 roku w wypełnionej do granic/pękającej niemal w szwach kantynie Teatru Drezdeńskiego. Od tego czasu zespół dał nezliczone koncerty i kilka świetnych supportów, między innymi przez Henrym Rollinsem, czy amerykańską gwiazdą rocka grupą Supersuckers. Muzyczny wpływ na grupę wywierał zarówno skandynadwski High Energy Rock (Hellacopters, Backyard Babies, czyTurbonegro) jak również Motörhead i AC/DC. Po tym jak wyczerpany został nakład pierwszej epki z 1998 roku, w grudniu 2000 roku ukazał się ich pierwszy longply wydany na winylu – „Bump”. Album zebrał doskonałe recencje w prasie. Na początku 2001 roku pierwszoligowa drużyna futbolu amerykańskiego, Dresden Monarchs, zwróciła się do zespołu z propozycją nagrania hymnu drużyny. Tak powstał singiel „Football is Sex, Baby”, który odśpiewnay został na stadionie przy pięciotysięcznej publiczności.Zespół nagrał także utwór dla drezdeńskiej drużyny hokeja na lodzie. Jesienią 2001 roku zespół Free Little Pigs został nominowany przez jury do saksońskich eliminacji nagrody Music Awards. 23 listopada zespół zmierzył się z czterema innymi ubiegającym się o finał. Zwycięstwo oznaczało udział w wielkim finale w berlińskiej hali Columbia. Później pojawiła się jeszcze epka „Bay of Pog” oraz album „Fet Boy”. Po pełnej pracy twórczej przerwie, jesienią 2015 roku zespół powrócił do grania koncertów, występując na deskach scenicznych Drezna

https://www.facebook.com/freelittlepigs

CINEMON

piątek 10 czerwca, godz. 19.20

CINEMON

Mówią, że grają RAW POP - w tych dwóch pozornie sprzecznych słowach leży ich zdaniem esencja tego, co najważniejsze w muzyce. Przez ostatnie trzy lata zagrali sporo koncertów w kraju i za granicą (blisko 150), pojawili się na mniejszych i większych wydarzeniach (Nowe Męskie Granie, T-Mobile Nowe Horyzonty, Sonisphere, Slot Art Festival), usłyszeć można ich było na antenie rozgłośni publicznych, prywatnych, ogólnopolskich i lokalnych (Trójka, Antyradio, Radio Kraków). Od swoich początków hołdując filozofii DIY Cinemon wydeptuje własne ścieżki organizując koncerty i wydając płyty bez pomocy wytwórni, menedżmentu czy agencji promocyjnych. Muzyka zespołu przeszła od eklektycznego progrocka do prostego, piosenkowego rock’n’rolla opartego głównie na starych, brudnych brzmieniach, najczęściej rozwijającego skrzydła dopiero w wersji live: “Na żywo Cinemon prezentują pewien rodzaj kunsztu, feelingu, muzykalności który można nazwać archetypicznym dla okresu gdy muzyka rockowa nie była tylko rozrywką, ale też prawdziwą radosną szczerą emocją”

https://www.facebook.com/cinemonpl

HURT

piątek 10 czerwca, godz. 20.40

ZESPÓŁ HURT Autro zdjęcia Barbara Kaniewska Stylizajca Kasia Pielużek

Hurt jest zespołem piosenek eklektycznych.
Hurt jest jedną z najważniejszych formacji funkcjonujących na polskim rynku muzycznym.
Hurt liderem jest Maciek Kurowicki, autor charakterystycznych tekstów i wokalista operujący głosem o niepowtarzalnej barwie.
Hurt jest koncertową bombą atomową w nieustannej trasie.
Hurt gra setki koncertów w klubach mieszczących od 50 do 1500 osób, na festiwalach od Offu do Przystanku Woodstock i spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.
Hurt od lat współpracuje z żądnymi nowego artystami.
Igor Boxx, Czesław Mozil, Agim Dzeljilji, Marcin Bors, to tylko niektóre nazwiska towarzyszy muzycznej podróży zespołu.
Hurt-album wyprodukował Agim Dzeljilji lider formacji Oszibarack.
Hurt to tytuł najnowszej (szóstej) studyjnej płyty zespołu Hurt.
Hurt to dziesięć prawdziwych, wielobarwnych piosenek, osobistych, dadaistyczny melancholijnych.
Hurt nagrany został w systemie analogowym w Łódzkim studiu Tonn a zmiksowany w SIR BRICK GECON we Wrocławiu.
Hurt poddany został procesowi masteringu przez Toma Mayera w studiu Master Servant w Hamburgu.

https://www.facebook.com/ZespolHurt

Sobota

HELLO MY SUNSHINE

Sobota 11 czerwca, godz. 15.20

HELLO MY SUNSHINE

Maciek i Bogna porzucili w czerwcu 2014 r. swoje dotychczasowe prace na etacie i wyjechali na półwysep helski, aby zastanowić się co robić dalej ze swoim życiem. Jako, że muzyka była ich pasją, a życie w tamtych rejonach do najtańszych nie należało, postanowili zarabiać na życie grając na streecie, plaży i w jastarnickich pubach. Bogna i Maciek namawiani przez liczne grono słuchaczy, postanowili założyć zespół ale nie mieli pomysłu na nazwę. Zamieszkali w domu Prawdziwego Kaszuba, wielbiciela muzyki, nota bene sobowtóra Johna Lennona- Mirka, który każdego dnia, po porannym piwku z kuzynem witał ich słowami "Hello My Sunshine", co wprawiało duet w znakomity humor….toteż postanowili dzielić się pozytywną energią z innymi na swoich koncertach. Hello My Sunshine to soul, rock, funky i pop przeplatany anegdotami z czasu spędzonego w Jastarni i życiowymi przemyśleniami.

https://www.facebook.com/HelloMySunshineBand

DE INDIGO

Sobota 11 czerwca, godz. 16.40

DE INDIGO

De Indigo to kaliski skład grający z rozmachem i charyzmą. Alternatywne, Rock'n Rollowe brzmienie i charakterystyczny głos wokalisty pozyskują serca coraz to większej liczby fanów. Zespół mocno prze do przodu, odnosząc sukcesy na scenach klubowych jak i festiwalowych, dowodem czego może być liczba prawie czterdziestu zagranych w zeszłym roku koncertów. W dorobku muzycznym grupy znajdziemy już jeden studyjny album "Światłocień" oraz promocyjny maxi singiel "Your Obsession" będący zapowiedzią nadchodzącego, kolejnego krążka „Mephobia”.

https://www.facebook.com/deindigopl

 

EVIDENCE BASED MEDICINE

Sobota 11 czerwca, godz. 18.00

EVIDENCE BASED MEDICINE

Evidence Based Medicine tworzy czwórka muzyków: Mikołaj Weigt (główny wokal), Adam Kwiatkowski (gitara elektryczna), Michał Lalewicz (bas) i Adam Tracz (elektronika, wokal). EBM z klimatów electro i gotyckich ewoluował w stronę brzmień cięższych - punkowych, a nawet metalowych. Niektórzy określają ten nurt synth punkiem. Zespół EBM jest muzyczną zagadką dla wszystkich, którzy mierzą się z nim po raz pierwszy. Regularne koncerty rozpoczął w 2014 roku. W tym czasie zespół wygrał m.in. Dark Promo Fest we wrocławskiej Ciemniej Stronie Miasta, zagrał na Festiwalu Solidarności w Środzie Śląskiej, został również nominowany do najlepszej szóstki zespołów wrocławskiej Otwartej Sceny sezonu 2014. Zespół podpisał także kontrakt z Wrocławskim Teatrem Współczesnym, w ramach którego gra na żywo w spektaklu Radio Armageddon – Transmisja w reż. T. Hynka.

https://www.facebook.com/evidencebasedmedicine.eu

PEOPLE OF THE HAZE

Sobota 11 czerwca, godz. 19.20

Peopole of the haze

People of the Haze (POTH) to założony przez testosteron rock n’ rollowy zespół z Wrocławia. Muzyczni samoucy, którzy rzucili pracę w celu podboju Polski i wszechświata. Chłopcy wydali dwa pełnogrające albumy (dostępne na Youtube), zagrali kilkaset koncertów w Polsce i zagranicą, m.in. na Dużej Scenie Przystanku Woodstock, ale jak sami mówią: “to dopiero początek”.

https://www.facebook.com/Peopleofthehaze

 

APTEKA

Sobota 11 czerwca, godz. 20.40

APTEKA

Zespół od lat zajmuje czołowe miejsce na polskim rynku muzycznym. Jest niezależną przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. APTEKA to trans, psychodelia, rock, niesamowita energia i żywiołowość - o czym najlepiej przekonać się w czasie występów na żywo. Jak mówi KODYM: „Zespół, grupa, środowisko związane z nazwą „Apteka” to, nieograniczona hurtownia pewnej filozofii życia. Nieelastyczna, a jednocześnie fantastycznie współgrająca z aktualnym tłem, daleka od pochlebstw, a jednak zespalająca tak skrajne życiowe ekstrema(…)”

https://www.facebook.com/aptekaband

Niedziela

THE HARPAGANS

Niedziela, 12 czerwca, godz. 13.20

THE HARPAGANS

The Harpagans - trio to powstało wiosną 2012 roku, biorąc sobie za cel niesienie rock and rolla w świat. Inspirują się muzyką lat 50. i 60. W warstwie tekstowej uprawiają szeroko rozumiany prymitywizm literacki. Ich przesłanie opiera się głównie na idealizacji własnego wyglądu i intelektu. Na swoim koncie mają m.in. występy na Blues Festiwalu w Rybniku i na 33 Rawa Blues Festiwal. Najbardziej pragną pokoju, kuchni i żeby nie było głodu.

https://www.facebook.com/TheHarpagans

 

GREY FRUIT

Niedziela 12 czerwca, godz. 14:40

 GREY FRUIT

Grey Fruit - energetyczny, wrocławski zespół grający mieszankę ska, funk oraz rocka. Laureat nagrody głównej i nagrody publiczności na Rock-Time 2015 w Opolu oraz II miejsca Muzycznej Bitwy Radia Wrocław.
Lubimy muzykę energetyczną, dlatego nasze lekkie teksty staramy się równoważyć solidnym, melodyjnym akcentem instrumentalnym. Gramy razem od października 2012.

https://www.facebook.com/greyfruitband

 

JANEK SAMOŁYK

Niedziela 12 czerwca, godz. 16:00

janek samolyk 1

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar i brzmień kojarzonych z krainą łagodności (skrzypce, fortepian). Wokalista występuje od 2008 roku. Od tamtej chwili m.in. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, został finalistą Jarocina 2010 (5 lat później powrócił na festiwal, otwierając go), wydał trzy płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single "Codziennie", "Problem z wiernością", "Piosenka o pointach", "Złe czasy" i "Na prezent" gościły na Liście Przebojów Trójki.
Aktualnie działalność koncertowa Samołyka ma dwa wymiary. Pierwszy to kameralne występy akustyczne w duecie. Drugi to energetyczne koncerty w większym, rock'n'rollowym składzie.

https://www.facebook.com/jsamolyk

THE OCTOBER LEAVES

Niedziela 12 czerwca, godz. 17:20

THE OCTOBER LEAVES

The October Leaves pochodzą z Rybnika, miasta na Górnym Śląsku, gdzie wśród smogu i spalin rodzą się największe czarne diamenty muzyki gitarowej. Brzmienie zespołu to mieszanka klasycznego britpopu z inspiracjami amerykańską muzyką lat 60. Wzorem swoich idoli z robotniczych rejonów Zjednoczonego Królestwa tworzą melodyjną muzykę środka, w Polsce wciąż zbyt popową dla hipsterów i zbyt niszową dla wielbicieli mainstreamu.
Gitarowym hałasem, charyzmatycznym głosem wokalisty oraz, przede wszystkim, zapadającymi w pamięć kompozycjami, zespół zdobył już spore uznanie na macierzystym Śląsku. Kolejnym krokiem jest podbicie kraju.

https://www.facebook.com/TheOctoberLeaves

CZARNE KWIATY

Niedziela 12 czerwca, godz. 18:40

CZARNE KWIATY

Gramy Rocka! Czerpiemy ze wszystkiego co nas otacza. Każdy z nas ma swoje inspiracje i każdy z nas ma swoją wizję muzyki, więc nasze dźwięki i słowa to wypadkowa pięciu, czasem skrajnie różnych muzycznie charakterów, dzięki temu nie znudzimy Cię jedną nutą. Co robimy obecnie? W gdańskim Velur Studio nagraliśmy materiał na nową płytę „Marzyciele” całość zmasterowana czeka, aż znajdziemy odpowiedniego wydawcę.  Cały czas też koncertujemy na imprezach klubowych i wielkich festiwalach. Sprawdź naszego fejsbuka i jutuba tam znajdziesz terminy koncertów, relacje i klipy.

https://www.facebook.com/CzarneKwiatyOfficial

Organizator

Centrum Kultury Zamek

logo-centrum-zamek

Tripadvisor

Lokalizacja

stadion

Wspierają nas

rekinysukcesu.pl

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby być ciągle na bieżąco.